Ülke gündemi her geçen gün hızlı bir şekilde değişiyor. Türk devleti ve milleti büyük bir imtihandan geçiyor.

En çok birlik ve beraberliğe karşılıklı bir birimizi dinlemeye ve anlamaya ihtiyacımız olan bir dönemdeyiz.

Ülkemizin güneyi Suriye , Irak ateş çemberinde olup bölgenin istikrarı bizi de ilgilendirmektedir. Asla bölge kaderine bırakılamaz ve Türkmen şehirlerinden oluşan bu bölgelerde Musul ,Kerkük , ABD ve Avrupa’nın insafına terk edilemez.

Bunun yanı sıra içerde fetö ve pkk ya karşı sonuna kadar mücadele sürdürülmeli milli olmayan tüm unsurlar yok edilmelidir.

Ülkenin bu süreçte en önemli sorunu ekonomik istikrar ve büyüme sorunudur.

İşsizlik ,enflasyon ,dış ticaret açığı ile mücadele edilmelidir.

Bunun yolu ise üretim, ihracat ve doğrudan yabancı yatırım ile dış sermayenin ülkeye kazandırılmasıdır. Borsaya sıcak para girişi ve portföy yatırımlar ile ekonomik büyüme gerçekleştirilemez.

İstikrar ,güven yeniden tesis edilmelidir. Buna bağlı olarak hukukun işetilmesi ile yeniden ayağa kalkış ve ülke kredisinin artırılması gerekmektedir.

Siyasi yapılar içine sızmış fetö unsurları mutlaka temizlenmelidir. Bizden olan şeklindeki korumacı anlayış özellikle iktidar partisinde terk edilmelidir. Bu mücadelede Cumhurbaşkanını bile yalnız bırakan fetöcü bakan, millet vekilleri, belediye başkanları ve il ,ilçe başkanları tespit edilip temizlenmelidir. Partimi koruyayım anlayışı ülkenin sonunu getirir.

Ülkede milli ve yeniden yapılmış bir Anayasa toplumu rahatlatırken, üretime dayalı özelliklede yüksek teknolojili üretime geçiş sağlanmalıdır.

 

 NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

SELAM SAYGI DUA İLE