Yıllarca bize hiçbir yardım,yol,su ve hizmet verilmiyor diye ağlayanlar ne olduysa birden bire havalanıp bizi insan yerine almıyorlar diye ağlayan gafiller var.

Yıllar önce bir İlimizde her cadde ve sokakta  yan yana kahvehaneler lokantalar ve bu mekanların önünde oturan yüzlerce insan. Topraklarımızı ekemiyoruz devlet bize bakmıyor yalanlarını o zamanda söylüyorlardı şimdi de söylüyorlar. Hadi o zamanlarda basın ve tv’ler yoktu. Ama şimdi her şey ortada. Hayatın en güzel yıllarını dağlarda geçiren hainler şimdi de bizi ikinci sınıf vatandaş olarak görüyorlar hikayesini anlatıyorlar. Kendi çocuklarını acımasızca tehdit edip dağa kaçıranlara ne demeli. Bir siyasi parti kalkmış biz olmasa idik sizi insan yerine bile koymuyorlardı edebiyatı yapıyorlar. Türkiye’min  neresinden olursa olsun benim meclisime girenlerde aynı zihniyeti taşıyorlar.

Bir siyasetçi çıkıyor efendim bir kardeşimizin annesi Türkçe bilmiyormuş da oğlu telefondan annesine Kürtçe cevap verememiş. Bu yalanı sen başkasına inandırırsın başkalarını kandırırsın ama asla bir SAKARYA’lıyı ve SAKARYA’da oturan bir kürt kardeşimi kandıramazsın. Yollarda cami önlerinde parklarda açıkça Kürtçe sohbet eden insanlarımız var. Gidip bu söylemlerini onlara söylesinler alacakları cevabın ne olduğunu daha iyi bileceklerdir. Ben her zaman şunu söylerim; Ben ne kadar TÜRK’sem Benim Kürt Kardeşimde O kadar TÜRK’tür. O ne kadar KÜRT’se Bende O kadar  KÜRT’üm. Hiç kimse kimseyi kandırmasın. SAKARYA İli Mevlana gibidir; Kim olursan ol gel, Canın hangi dili konuşmak istiyorsa yine gel diyen Şanlı bir İldir.

Hala bu siyasi yalancılara destek veren diğer siyasetçilere de şaşmamak elde değil. Yurt dışında Bayrağımızı yakan yandaşlarını koruyan bu aciz siyasetçilere, iki paralık oyları için destek veren siyasetçilere de  yazıklar olsun.Hem vatana ihanet eden bu sapıklara destek vereceksiniz hem de gözümün içine baka baka bize yalanlar söyleyeceksiniz. Galiba siz bizi aptal sanıyorsunuz. Biz uyandık lütfen siz de uyanın. TÜRKİYE’me hem dışarıda hem içeride hainlik yapan bu zavallılara verdiğiniz önem kadar artık bizlerde öneminiz yok bunu iyi bilin, bilin ki sizde onların yandaşı olarak vatanımıza onlarla ………yapmaya kalkmayın. Yoksa bu sizin ve sizin gibilerin sonu olur sakın unutmayın.

Bu vatanın bekası için Türk Milleti her zaman hazır ve nazırdır.

 

MEVZUU VATANSA HEPİMİZ ÖLELİM

MEVZUU MAKAMSA HEPİNİZ ÖLÜN

A.TÜRKEŞ