NATO (North Atlantic Treaty Organization) (Kuzey Atlantik Antlaşması Teşkilatı), İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesini izleyen yıllarda Avrupa dengesinin bir türlü sağlanamaması ve özellikle, SSCB’nin çok üstün askerî gücüne dayanarak tek yanlı girişimlere başlaması nedeniyle oluşturulan askeri savunma örgütüdür.
SSCB dağılmasıyla görev tanımı değiştirilmiştir.

NATO’nun Yeni Dönemdeki Görev Tanımlaması

1.İstikrarsız bölgeler düzenlenmelidir; Demokrasiyle yönetilmeyen ülkeler, terörizm olan ülkelerin sisteminin değiştirilmesi,
2.Rus kapitalizmi yerine Amerikan kapitalizmini getirmek (Rusya’yı engellemek),
3.İdeolojiler bitmiştir. Amerika başarılı çıkıp tek kalmıştır.
4.Bundan sonraki dönemlerde ideolojilerin mücadelesi olmayacaktır. Yeni ideolojik arayışlarda bulunulmamalıdır.
5.İdeolojik çatışmalar bittiğine göre medeniyetler çatışması başlamalıdır. (medeniyetler çatışmasının ana fikri İslam’ın değiştirilmesi olmaktadır).

TEORİ:

İslam dini terörün temel nedenidir. Terör İslam’ın yapısından kaynaklanır. Terör Müslümanlarda kaynaklanmaz. Bunun için ılımlı İslam, ABD İslam ı ve daha sonra Büyük Ortadoğu projesine geçilmelidir.

1.Demokratikleştirme Süreci: Bu uygulama ülke içerisinde Amerika ve İsrail politikalarına yakın kişilerin seçilerek parasal destek sağlanması ve yönetime getirilmesi. Örnek; Lübnan, Gürcistan, Kırgızistan, devletlerinin değişimi.
2.Özgürleştirme Süreci: Silahlı güçle yönetim sisteminin değiştirilmesi, siyasi sınırların değiştirilmesi. Örnek; Afganistan, İran, Suriye, Irak gibi.

İsrail devletinin kurulmasını isteyen İtalya, İngiltere, Rusya, neden böyle bir istekte bulunmuşlardır?

İsrail halkı her zaman bütünleşen, ekonomisi güçlü, sinemada güçlü olup ülkelerin içine sızıp tehlike yaratma korkusu, bunları engellemek için İsrail devletinin kurulmasını desteklemişlerdir.

Yeni dünya düzeni oluşturulurken İslam dini değiştirilip ılımlı İslam altında İslam coğrafyası yeniden şekillendirilirken birileri BOP eş başkanı birileri de okyanus ötesinden ılımlı İslam projesinin Koordinatörü kesildiler.
Peki bunlara hayır diyenlere soruyoruz?
Türk Askeri Afganistan da ne arıyor?

Genelkurmay Afganistan'da düşen helikopterde 12 Türk askerinin şehit olduğunu açıkladı.Bu askerler orada neyi bekliyordu?
Malatya’da kurulan hava üssü kime hizmet ediyor?
SONUÇ Yeni dünya düzeni NATO ile sağlanırken İslamiyet’in ve Türkiye’nin dibi dinamitleniyor.Ve bu süreç Türkler eliyle ülkeyi yönettiğini söyleyenler eli ile yapılıyor.
Kahrolsun Emperyalizm demek yetmez
NATO’dan bir an önce çıkmamız gerekir.
NATO İslam cografyasının ve İSLAM'IN aleyhinde çalışmalar yürüten yeni emperyalist anlayışının organı haline dönüşmüştür.

SELAM SAYGI DUA İLE