Gün geçmiyor ki ülkemizde bir farklılık yaşanmasın, bazen enteresan, bazen ilginç bazen de trajikomik olaylara şahit oluyoruz.

Son günlerde, müsait olduğumda TV programlarını izledim. Aman ya Rabbim! Bu nasıl bir rezalet, insanların reyting uğruna düşürüldüğü durumlar.....

Kaybolanlar, evden kaçanlar, çocuklar doğmuş, büyümüş babası kim polemikleri, DNA isteyenler, rezaletin sınırı yok..... Hele bir vakıa var ki, 6 kişiden DNA testi sonucu babanın kim olduğu belli değil, kadının ifadesi yazmayacağım tam bir rezalet, ayıkla pirincin taşını..

İşin ilginç tarafı, bu programların  bir çoğu hanımlar için yapılıyor, aşağılanan insanlar, dejenere olmuş ahlak yoksunu davranışların sergilendiği, Türk aile yapısını ve değerlerimizi iğdiş eden TV programları...

RTÜK ne iş yapar bilmiyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı hangi konularda faaliyet gösterir, bunu da anlamış değilim. Siyasi iradeden zaten bu konu da tık yok... Ve işin ilginç yanı Türkiye'de 23 milyona yakın aile var ve bu programlar ailemizin baş tacı hanımlar için yapılıyor, yani anneler için?

Şimdi sorum şu?

Bu programda ne öğretiliyor?

Bu programlar neye, kime, hangi amaca hizmet ediyor?

Bu programlar toplumumuzun çekirdeğini oluşturan ailemize kazanımı nelerdir?

Bu programlar ailemizde hangi duyguların gelişimi sağlamıştır?

Mevcut siyasi erk seyirci, toplumumuz seyirci, devletimizin kurumları ve STK'lar seyirci...

Toplumun ahlakını hiçe sayan, değerlerimize düşman olan bu duruma kimse "dur" demiyor, hesap sormuyor, ciddi bir tepki oluşmuyor.

Aynı TV kanalları,  gece programlarında da , şükürcü hocalar tarafından işgal altında.....

Şükür ve kanaat nakaratları ezberletilmiş kendi nam ve hesabına çalışan din tüccarlarının tekelinde..

Diziler zaten tam facia....

"Mış" gibi yaşayan, sesini çıkarmayan, sistemin içinde makam ve ikbal mecnunu olmuş, yetki zehirlenmesi nirvana'sına ulaşmış insanlar...

Aile Bakanlığı, ailedeki sorunlara çözüm bulun,

Diyanet işleri Başkanlığı, camilerde siyasi fetva yerine, aile kurumunu anlatın,

RTÜK, bahsedilen programlara engel olun,

Bu işler kamu spotu ile olmaz.

Ahlak yoksunu, rezalet ve hayal ürünü yaşantıları özendiren programları yasaklayın, dinimizde olmayan hurafelerin, şahısların tekelinde  olan din’miş gibi bize anlatılan, özendirilen programlara engel olun.

Türk milletinin kadim tarihinden günümüze biriktirdiğimiz bizi biz yapan kültürümüzü, değerlerimizi, örf ve adetlerimize yakışan programlar yapın.

“MIŞ” gibi yaşayıp, “MIŞ” gibi davranmayın, dindar MIŞ gibi olayın, Kur’an da bahsedilen mü’minlerden olun.

Türk’MÜŞ gibi olmayın, TÜRK olun.

İnsanMIŞ gibi olmayın, İnsan olun.

AhlaklıyMIŞ gibi olmayın, ahlaklı olun.

Demem o ki; MIŞ  gibi yaşamayın, MIŞ gibi yaşamak, hem ailemize, hem vatanımıza hem de insanlığımıza ihanettir.