Spor Dünyası

Hendek Spor bu şehrin markasıdır. 1949 yılından beri şerefiyle onuruyla haysiyetiyle bazen yoklukla bazen varlıkla ama hep var olan bir camiadır. Kimler gelip geçmedi bir formanın içinden. Üç Hendek kulübünün birleşmesiyle lacivert siyah ve beyaz olarak aldı forma renklerini. Bundandır bu üç kulüpte top oynamış büyüklerimizi de şanlı Hendek Spor tarihine yazarız bir çoğu hakkın rahmetine kavuşmuş kalan abilerimizde halen tribün de yerini alır takımını izler. Bu sene yönetim 70 yıl kapsamında hatıra formalar yaptırdı. Sosyal paylaşım sitelerinde görülen formaya bir haylide talep oldu. Hatta şehir dışından bile talep var. Ortak payda herkes takımıma faydam dokunsun düşüncesinde hal böyle olunca da bu talebin karşılanma noktasında bazı sıkıntılar doğdu. Bu sorun halledilebilir bir sorun. Derhal ve acilen bir Hendek Spor store açılmalı ve farklı ürün yelpazesi oluşturularak kulübe gelir sağlamalı. Bunun yanında bir taraftar lokali de fevkalâde olur. Organize olmakta sorun yaşayan cefakâr Hendek Spor taraftarı için de bir merkez oluşturulmuş olacaktır. Evet biz bu şehrin spor markasıyız fakat bunu söylemek değil uygulamak önemli

Yarın oynayacağımız Kütahya Belediye Spor maçı inşallah çok daha iyi günlerin başlangıcı olur. 70 yıllık tarihi olan bir kulübün artık hak ettiği lige yükselmesi en büyük arzumuz. Biz şehir olarak elimizden geleni yapalım takdir yüce rabbimindir.

Bugün kulübün başında bulunan yönetimi ve başkanı beğenmiyor olabilirsiniz. Hoca sizin istediğiniz gibi oynatmıyor olabilir. Futbolcular yetersiz diyebilirsiniz ama bugün susun. Hepimiz bu takımın bir parçasıyız hepimizin hayali aynı, gün kin nefret kusacak gün değil, gün birlik beraberlik günüdür, gün takımına her şeyiyle sahip çıkıp sonuna kadar destek günüdür.

Gün HENDEK SPOR günüdür, kazamız mübarek olsun