Vatan, Millet, Sakarya, Hendek

Mesele Kudüs!
Bu sefer öyle uzun uzadıya yazmayacağım.
Direk olduğumuz yerden başlayacağım.

ABD başkanı Trump kendi kişisel, ruhsal dengesini kuramadığı için mevcut dengesi zaten problemli olan dünyanın dengesini daha da bozarak belki biraz rahatlamak istiyor. Bu sebeple güneyimizde Suriye sınırında PYD’yi destekliyor, Irak’ta mezhep üstüne çatışmaları artırmanın derdinde. Bunlar bize yakın olanlar, daha dünyada ne işler çeviriyor uzmanlardan öğrenebilirsiniz.

Bu Trump’un dün akşam yaptığı Kudüs açıklaması ise belki kendi iktidarının devamını tesis edebilmek belki kendisini iktidara getirmek için yetiştirenlere karşı ödevini yerine getirebilmek içindir bilemiyorum. Ancak bildiğim şu var ki, Kudüs bize Irak’tan, Suriye’den, mahallemizde ki Cami’den, köyümüzdeki mezarlıktan daha yakındır.

Hani diyorduk ya Kerkük Sakarya’dır, Musul Düzce’dir, Tuzhurmatu Kocaeli’dir diye. Devam edelim, Kudüs İstanbul’dur, Kudüs Ankara’dır. Kudüs Kerkük’tür, Kudüs Bakü’dür. Kudüs Aşkabat’tır Kudüs Astana’dır, Kudüs Bişkek’tir. Kudüs Lefkoşe’dir, Kudüs Taşkent’tir.

Bu açıklamaları yapanlar bilsinler ki bu Türk yurtları kendilerini feda ederler ancak Kudüs’ü vermezler.

İnanıyorum ki kendimizi feda etme irademizi gören yüce Allah’ın yardımı yetişecek bütün Müslüman kardeşlerimizin de iradesiyle Kudüs hak din İslam’ın güvencesinde huzura kavuşacaktır.

Adının, sanının, boyunun, posunun, milletinin, memleketinin ne olduğu umurumuzda olmayan birileri böyle sabrımızı zorladıkça bilsinler ki biz Hz.İbrahim’den, Hz.Musa’dan, Hz. İsa’dan, Hz.Muhammed Mustafa’dan emanet Kudüs’e bir adım daha yaklaşıyoruz. Emin olsunlar ki köyümüzün mezarlığına gömülmek yerine Kudüs’ün sınırlarına gömülerek ecdadımızın ördüğü surları takviye etmek için gerekli iman ve şuurdayız.

Gelin yapılan açıklamaların kastını ve karşılığında ne bulacağını daha net ifade eden şu cümlelerle yazımıza son verelim:

“ABD’nin Kudüs komplosu mukaddesatımızın sırtına inmek üzere kaldırılmış hançerdir ve bu hançer saplanırsa canı yanan, kanı dökülen, kayıplara sürüklenen yalnızca İslam alemi olmayacaktır.”
Devlet Bahçeli
Etiketler