Zararını hesaplayamayan insan yaptığı işlerde kar da olduğunu zanneder.

Anlatmak istediğim maddi zarar ve kar değil,yaşadığımız hayat içerisinde kendimize verdiğimiz zarar ve kar…

Eğer ;
sana verilen zaman nimetini,düzenlenen günlerde,kahve ve çay sohbetlerinde, turlarda,gezilerde kullanıyorsan zarardasın.

Şimdi diyeceksiniz ki,kendime zaman ayırmanın ne zararı olabilir?
Çok zararı olabilir…

Siz kendinize ayırdığınızı sandığınız bu etkinliklerinizle aslında kendinizi bencilleştirdiğinizin farkında değilsiniz.

Bu dünya hayatı ye,iç,yaşa ama bunları yaparken ahiretini unutma ve ahiretini kazan diye insanoğluna yaratıldı.İşte bunu idrak ederseniz zararda mısınız kar da mısınız daha iyi anlarsınız…

Düzenlenen yemek günlerinizi,kahve ve çay sohbetlerinizi,turlarınızı ve gezilerinizi kar a geçirebilirsiniz…

Ancak öncelikle,ilçemizde düzenlenen sohbet,sunum,konferans programlarından haberiniz olmalı ve bu programlara katılmalısınız…
Haberiniz var mı bilmiyorum ama ilçemizde Osmanlı Çadırında her pazartesi vakfımızın kadınlar için dini sohbet programı düzenli olarak yapılıyor.Keza kadınlarımız için çok yararlı konuları dile getiren yazar ve hocalarımızın sohbet programları diğer vakıfların da organizasyonları ile sunuluyor.

İlçemizdeki Ticaret Merkezinde de hayata dair birçok konularda konferanslar ve seminerler düzenleniyor.

Gün grubunuzla bu etkinliklerden birine katılabilirsiniz,yapmış olduğunuz yiyecekleri nasıl paylaşabileceğiniz hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz.

Yazılarımda vakıftaki çalışmalarımızdan bahsediyorum…

Sizlerin günlerde yaptığınız yiyecekleri yiyemeyen,bilmeyen yetimlerim ve ailelerim var.
Gelin bir yemek günü programınız için yapmış olduğunuz yiyeceklerinizi bu ailelerle paylaşalım ve böylece kar a geçelim.

Kahve ve çay sohbetlerinizi,insanlarla dertleşmek isteyen,manevi ilgiye ihtiyacı olan hastalarımız ve kimsesizlerimiz var.
Gelin bir kahve ve çay sohbetlerinizi onlarla birlikte yapalım ve kar a geçelim.

Bulunduğu yerden çıkmamış,değişik yerler görmemiş,hatta AVM bilmeyen,çocuk dünyası oyun salonlarını hiç görmemiş,dışarıda yemek yememiş çocuklarımız var.
Gelin ailenizle beraber bu gezilerinize bir ihtiyaç sahibi ailemizin çocuğunu ya da yetimlerimizden birini de yanınıza alarak kar a geçelim.

Bu işler zor değil fedakarlık isteyen işlerdir.Ama insanlara verilen dünya nimetlerini kullanarak ahiretimizi kazandıran karlı işlerdir.

Uyanmak lazım,fark etmek lazım ve harekete geçmek lazım…

Zaman kar a geçme zamanı…
Unutma sen de kazananlardan ve kar a geçenlerden olabilirsin…

Allah a emanet olun…