Her seçimde sorun olarak gösterilip,bu sorunun çözüleceği vaatleri verilen HENDEK ÇÖPLÜĞÜ  alarm veriyor.Daha doğrusu etrafında yaşayan insanların durumları alarm veriyor ve bu duruma hala ses veren yok.

Hendek imizde yaşanan bir insanlık dramı aslında.Benim gözümde ise bu insanlara verilmeyen değer.Etrafında ve hatta içerisinde çocukların cirit atabildiği,birçok insanın yaşam alanının içerisinde mecbur bırakıldığı bir ayıp…

Bu çöplüğün buradan kaldırılması derhal gerekli…

Seçim vaatlerinde kandırılan insanlar ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar.Yapmış oldukları protestolar da işe yaramadı.Çöplüğün çevresinde yaşayan halk ,duydukları rahatsızlıklarını dile getirmek için çöp arabalarına geçit vermediler,her gelen adaylara bu sorunu anlattılar ama nafile…

Ya vaatlerle susturuldular ya da susturtuldular.

Madem bu çöplük kaldırılmayacaktı niye seçim zamanları yapacaklarınız arasına katıyorsunuz anlamış değilim?

Kim olursa olsun hangi makamda bulunursa bulunsun bıraksın artık bu verdiği

sözleri tutmamayı.Çünkü;hizmetinizi  insanlar için ,bulunduğunuz bölge içerisinde yaşayan vatandaşlar için yapacağınızı söyleyip de,işiniz bittiğinde umursamayanlardan bıktık.

Hizmet belirli kesime yapılmaz.Hizmet her insana yapılır diye biliyorum.Şu çöplüğün olduğu bölgeyi zahmet edip incelerseniz,o çevredeki insanların durumunu görürsünüz.Çektikleri sıkıntıyı anlamanız için ise empati yapmayın, o bölgede üç gün misafir olun yeter.

O bölgenin sorunu yollarının asfalt yapılması ile çözülmez.Zaten yaptığınız asfaltlar çökmeye başladı bile…

Evlerine ücretsiz ruhsat verileceği vaadini verirken,acaba bu insanların bu kokunun içinde,uyuz ve hastalıklı hayvanların içinde yaşamak zorunda bırakıldığı düşünülemiyor mu?

Bayraktepede kahvaltı,HGM de havuz sefası Hendek halkı için güzel bir çalışma,lakin Hendek Çöplüğü kokusuyla kahvaltı,çöplüğün yanında oyun parkı ne kadar güzel bir görüntü o da sizin takdiriniz.

Kalksın artık bu çöplük !

Kaldırılmadığı sürece, insanlara verilmeyen değerin bir simgesi olarak  sorumlu kişilerin üzerine yapışacaktır.

Bizler unutulsak da sizleri unutmayacağız.Yaptıklarınız kadar yapamadıklarınızı belki arkanızda bırakacaksınız ancak asıl gerçek elbet bir gün  onlarda karşınıza çıkacaktır.

Allah a emanet olun…