Seçimler üzerine son yazımız

Daha önceki yazılarımızda Hendek seçim sonuçlarını değerlendirmiştik. Fakat seçimi kazanan İnci başkanı ve AKP seçim sonuçlarını tartışmamıştık.

Öncelikle yeniden seçimi kazanarak başkanlığını sürdüren İnci başkanı tebrik ediyor sonuçların Hendeğimize hayırlı olmasını diliyorum.

Her ne kadar istediği yada beklediği %85 oyu alamamış olsa bile 4 kez belediye başkanlığına seçildi.

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, 1999′da Refah Partisinden, 2004 ve 2009′da da AK Parti’den belediye başkanı seçildi. İnci, son yerel seçimleri de kazanarak koltuğunu korudu.

Bu başarıyı asla küçümseyemeyiz. Özelliklede büyük şehirde ve diğer tüm ilçelerde seçimi kazanan AKP belediye başkanları ile mukayese edildiğinde köy görüntüsünü geçememiş Arifiye , Akyazı ,Geyve hatta Erenlerde % 60 lar oy alınması çok gariptir.

Seçim belediyeciliğe ve hizmete verilmiş olsaydı bu ilçelerde seçimi AKP adaylarının alması mucize olurdu. İçlerinde hizmet açısından en başarılı ilçe Hendektir ve seçim sonuçlarında büyük bir fark oluşmamıştır.

Bu sonuçlarda MHP adayının temiz mütevazi kişiliği etkili olmuştur.Bunun yanında CHP seçmeni ve diğer parti tabanları da MHP destek vermiştir. Bu seçimde AKP içinde deBedir ve arkadaşları da İnciye oy vermediği yada çalışmadığı gözlemleniyor. Büyük şehir oy oranı ile Hendek belediye oranlarındaki farktan bu anlaşılıyor.

Özetlersek İnciye karşı bir koalisyon oluştu ve bu koalisyonda merkezde ciddi bir oy aldı.

Kişisel değerlendirmem ise bu seçimlerde İncinin kesinlikle ya Büyükşehir adayı yada Sakarya milletvekili adayı olması gerkirdi.
Sakarya’da Hendeğin daha güçlü temsil edilmesi gerekir. Artık MHP dede AKP dede Sakarya da Hendekli milletvekilleri görmek istiyoruz.

AKP de kesinlikle İnci başkan MHP de Ahmet Mercan yâda Bülbül aday olmalıdır.

Sakarya’da Ali İnci gerçeği vardır ve AKP teşkilat tabanları tüm ilçelerde İnciye sempati beslemektedir.

Peki İnci başkandan ne bekliyoruz.

Hendeğe hizmete hız kesmeden devam etmelidir.Seçim bitti siyasi yarış bitti.Şimdi hızla Hendeği büyütmeye devam edilmelidir.

Mutlaka Doğu Marmara üniversitesi hendeğimize kazandırılmalıdır.

Partizanlık yapmadan tüm Hendek bu konuda İnci başkanın yanında olacaktır. Özelliklede dostum arkadaşım Babaoğlu bu konuda sonuna kadar destek verecektir.

Biz Hendeğimizin tüm değerlerine saygı duyuyor ve Hendek için yapılacak her hizmetin yanında olduğumuzu ifade ediyoruz.SELAM SAYGI DUA İLE