Spor Dünyası

Uzun yıllardır Hendek'te spor adına tesisleşme noktasında yapılabilecek en kapsamlı ve değerli proje eski stadyumun da dahil olduğu spor kompleksi projesidir. Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu dün Meclis toplantısında anlattı kimin bu projeyi iptal etmek istediğini.

Hendek'te sporun geleceğine yön verecek olan bu proje maalesef eski belediye başkanı ve milletvekili Ali İnci tarafından geçmişte menfaat ilişkileri kurarak edindiği siyasi çevreden birileriyle projeyi durma noktasına getirmiştir. Elbette onun dediği gibi olmayacak.

Elbette Hendek insanı bu değere kavuşacak. İstediği kadar engelleme girişiminde bulunsun iyiler kazanmaya devam edecek. Hiç bir gerekçe göstermeden millet bahçesi bahanesiyle bu projeyi engellemek ihanetin dik alasıdır. Hiç bir siyasi kimliği olmayan perde arkasında menfi siyasetini yapmaya çalışan Ali İnci maalesef maskesini kendi eliyle düşürmüştür. Ak Parti Hendek yönetimi projeye verdiği desteği daha güçlü bir sesle haykırmalı. Ali İnci'nin bu hamlesini yalnız bırakmalıdır. Aksi takdirde töhmet altında kalacak ve partiler arası ittifaka yeterince sahip çıkamayacaklardır. Kimse böyle bir ihanetin içinde bulunmak istemeyecektir diye düşünüyorum.

Yirmi yıla yakın belediye başkanlığı yapan eski bir siyasinin fark etmediği yada başka işlerden başını kaldırıp görmediği alanı mükemmel bir proje ile taçlandıran belediye başkanını durdurmaya çalışması. Kendine gelecekte bir koltuk kapma hayali yaşayan atıldan başka bir şey olamayan ve başkanlık sürecinde hep farklı hayaller kuran samimi olamayan bir insanın hayal döngüsüne Hendek kurban edilemez. Bu projeyi durdurmaya çalışmanın literatürdeki karşılığı da aleni ihanettir. Spor siyasetin kurbanı edilmeye çalışılıyor elle tutulur bir bahane olmadan yapılan bu hareketi şiddetle

 kınıyorum ve lütfen Hendek'in önünü kapatmayı bırakın diyorum..

Kalın sağlıcakla