Basından takip ettiğim ve okuduklarımdan gördüğüm kadarı ile Siyaset zeminin kayganlığı Hendek halkının iradesine saygı gösterilmediğini gözler önüne sermiştir.

Sayın Yüce Hendek’e geliyor, Hendek Belediye Başkanını kaale almadan ziyarette bulunuyor. Bu arada yılan hikayesine dönen Hendek halkının sağlığının hiçe sayıldığı su sorununu da öteleyerek halkın unutma sürecine terk edilen bu olay ile alakalıda sorumsuzluğa cevabı Turgut başkanın cevap verip tepkisini gösteriyor..

Olaylar böyle seyrederken sayın Yüce, mecliste kırgınlığını ifade ediyor ve sayın başkan Turgut Babaoğlu’da siyasi nezaket gereği istifa söyleminde bulunup ortamı yumuşatıyor.

Basında bu olaylar böyle yansıyor..

Şimdi buradan bir ufak analiz yapalım. Başkanlık seçimi sürecinde Turgut Babaoğlu’nun yaşadıkları ortadayken ve tüm engellemelere rağmen Hendek halkının sahiplenmesi ile seçildiği ve hendek halkının iradesinin gücü ortadayken Sayın Yüce kaale almadığı sayın Hendek belediye başkanının şahsını değil Hendek halkının iradesini kaale almamıştır.

Peki Hendek halkının kırgınlığı ne olacak.

Bizde Hendek halkı olarak kırgınlığımızı o mecliste dile getirelim. Acaba sayın Yüce Turgut başkanın ona gösterdiği nezaketi Hendek halkına gösterecek mi,?

Bütün bu olaylar yaşanırken sayın Turgut Babaoğlu unutmuş olmalı. Ona ittifak adı altında yapılanları unutmuş olmalı arkasında Hendek halkının olduğunu.. Peki danışmanları ne iş yapar başkanın sadece eğilmesinimi tavsiye ediyorlar.

Sayın Başkan sakın unutma kazandığın zaferin mimarı Hendek halkıdır. Senin uğuruna istifa edeceğim dediğin irade seni seçim öncesi masaya oturtmayan irade..

Sen kimin için istifa edersin bilmem ama Hendek halkının ali menfaatleri dışında o makamı kimseye feda edemezsin.

Bunu sana kimse söylemiyorsa o zaman etrafına iki kere bak.

Daha önce yazmıştım Adapazarı sevdası sana zarar verir..

Senin sevdan Hendek ve istifa edeceğini sunacağın tek adres Hendek halkıdır..

Sana yapılan her türlü iyilikte kötülükte Hendek halkına yapılmış sayılır.

Bizler bunun farkındayız..

Siyasetten de olsa nezaket de olsa lütfen feda edilecek bir şey varsa bu Hendek halkıda değil, senin makamında değil..

Önce bu ilçeye yapılanın açıklamasını yapsınlar ve Hendek halkının iradesine saygı göstersinler.

Sizde bu halkın iradesini temsilen Hendek için gerekeni yapmak yolunda en iyi şekilde yol haritanızı çizin.

Sonra günü geldiğinde o istifa edeceğin irade seni yine ortada bırakır ama Hendek halkı çocuğuna sahip çıkmasını bilir...

Geçmişi unutmadan, geçmişten ders almadan, gelecek oluşmaz...