Farklı Bakış
Hendek Vadi Emlak

Haber Hendek ailesinin yazı ekibine dahil olup bu gazete aracılığıyla görüşlerimizi açıklama imkanı sunan Haber Hendek yönetimine teşekkür ederiz.

Biz Sosyal Demokrat bakış açısıyla gözlem yapıp-yorumlayan ve bu satırlar aracılığıyla sizlere ulaşmaya çalışan bir ekibiz.

Günümüzde kendisi gibi düşünmeyen görüşleri yok sayıp dışlayan bir anlayışın aksine kucaklayıcı bir tavır ile bizi gazetesine davet eden Sn. Mehmet KAVİS'i yürekten kutlarız.

 

Yazılarımıza genel politika ve ülkemizin içinde bulunduğu ortamın yorumlarını  yaparken, Atatürk devrimlerin,  Cumhuriyetin ve Vatanın bölünmez bütünlüğün savunucusu olacağız.

 

Özellikle Hendek'imizin sorunlarına da değinip çatışmacı değil uzlaşmacı bir yaklaşımla önerilerimizi ilçe yetkililerine duyurmaya çalışacağız.

 

Bugünkü  tanışma yazımızda yeni Hendek Devlet Hastahanesine değinmek istiyoruz.....

 

Orman Bakanlığından Belediyemize, Belediyemizden de Sağlık Bakanlığına devredilen hastane arazisine bina yapım aşamasında itiraz üzerine ihalesi iptal edilmesi nedeniyle açılış tarihi uzayan Hendek Devlet Hastanesi 14 Aralık 2015 günü açıldı.

Hastanenin yapıldığı arsanın temininde, proje ve inşaat aşamasında emeği geçen tüm yetkililere Hendek halkı adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Hastanemizin açılışında donanım ve personel eksikliği görülmektedir. Umuyoruz bu eksikliklerde kısa bir süreç içerisinde tamamlanır  ve Hendek halkı hak ettiği kaliteli hizmeti almaya başlar.

 

 

Hastanemize ulaşım için halkımız E-5 karayolunu veya Yeni mahalle

Servetiye caddesini kullanarak otoban bağlantı yoluna kullanıp hastaneye ulaşmaya çalışıyor.

Otoban bağlantı yolundan hastaneye giriş ve çıkışta, bu yol üzerinde trafik ışığı, döner kavşak olmadığı için kaza riski olduğu gerçektir.

Bu riski ortadan kaldırmak için Yeni Mahalle-Açmalar mevkiinde açılan yol bir an önce asfaltlanıp bitirilmeli ve hizmete açılmalıdır, yoksa şifa bulmaya hastaneye giden Hendekliler kaza olayları ile karşılaşacaktır.

 

Hendekli hemşehrilerimizin düşüncelerinde olan bir soruyu da  gündeme taşımadan geçemeyeceğiz, Hendek ilçe merkezine yakın müsait alanlar olmasına rağmen Hastane, Meslek Lisesi, Kapalı Spor Salonu ve söz verilen Stadyum projesi niçin bu bölgeye kaydırıldı.

 

Yerel yönetimin kendi bütçesinden hastaneyi yapmış gibi seçim beyanname kitapçıklarına koymasını da doğru bulmadığımızı  belirtiriz.  Hepimizin vergileriyle Sağlık Bakanlığı bütçesinden 30 Milyon liranın üzerinde harcamayla yapılan hastanemizin hayırlı olmasını diliyor okurlarımıza sağlıklı, huzurlu günler diliyoruz.