Ne güzel şeydir aile olmak ve aile olma gücünü hissederek yaşamak. Bizim kelimesini siyaset yaşamına slogan olarak katan ve başarıyla bu sloganı taçlandıran Hendek halkı ve Belediye Başkanı ile yeni bir dönem, yeni bir anlayış Hendek’in Bizim sloganının altında toplanmasını bir Hendek’li olarak bu çerçevede gelişmeleri izliyorum.

Hendek’imizin gururu Hendekspor’un yapılanması geçmiş dönemde ki başarısı ve bu başarıda emeği geçen yönetime tüm Hendek halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Demem o ki; Yeni dönem ile yeni bir oluşum, yeni bir yapılanma ile Hendekspor tekrar sahalara döndü. Yönetim Kadrosu, hocası, futbolcuları ile tamda bizim kelimesinin açılımı, herkes gibi ben Şampiyonluk bekliyorum diyemeyeceğim. Çünkü zaten Hendekspor kuruluş aşamasında, yapılanmasında benim şampiyonum oldu. Şimdi yazımı okuyanlar bu ne demek, böyle saçmalık mı olur diyebilirler.

Haklısınız. Başarı ve şampiyonluk, neye göre, kime göre ve bakış açısına göre değerlendirilir. Şampiyonluk kupa kaldırmaksa, Hendekspor bunu yaşadı. Başarı final oynamaksa, Hendekspor bunu da yaşadı. Bunların tamamını görsellik ve vizyonu ile bir arada Hendekspor olarak ve Hendek halkı olarak yaşattı.

Peki o günlerden geriye ne kaldı. Gazetelerde manşetler ve resimler. Başka takımdan gelen sporcular yok, antrenörler yok. Bu yoklara daha bir çok şey eklenebilir. Anka kuşu misali Hendekspor yeniden doğdu. Hocası Hendek’li, oyuncuların bir kısmı Hendek’li, bizim ruhunun sora verdiği bir Hendekspor oldu.

Bu kardeşlerimizi eleştirmek yerine, takımın ne koşullarda oluşturulduğu araştırılıp, destek olunmalı diye düşünüyorum. Kütahya maçından sonra takımın ve futbolcuların, hocalarının eleştiri bombardımanına tutulmasını şahsım adına doğru bulmuyorum.

Bir eleştiri yağmurudur almış başını gidiyor. Soru şu? Neden yapıcı bir destek vermiyorsunuz? Bu takımın kimsenin değil Hendek’in takımı olduğunu bilmiyormusunuz?

Yoksa futbol camiası adı altında başka hesaplar varda oradan mı olayları değerlendiriyorsunuz. Buna bir anlam veremiyorum.

Spor hepimizi buluşturan ortak bir değerimiz. Spor üzerinden yapılan hesapların zaman içerisinde şehrimize zarar vereceği bilincinde olmamız gerekiyor.

Ormanda çıkan yangını söndürmek için bütün hayvanlar elbirliğiyle çalışıp su taşırlarken, filin gözü bir karıncaya takılmış. Sırtında bir su damlasıyla koşuşturan karıncaya sormuş fil “ne yapıyorsun sen?” diye. “Ormandaki yangını söndürmeye çalışıyorum” diye yanıtlamış karınca. “Arkadaş, minnacık bir karıncasın! Etin ne budun ne? Ezileceksin şimdi bu hengâmede çekil kenara. Senin taşıdığın damlayla söner mi bu yangın?” diye soran file yanıt vermiş karınca: “Olsun. Hiç olmazsa tarafımız belli olur”

Bu kıssadan hisseyi herkes bilir. Önemli olan niyet ve bizim çocuklardan kurulu Hendekspor görsellik ve vizyon anlamında konumu ne olursa olsun, onlar bizim çocuklarımız, onlarla yaşamın her alanında yüz yüze ve gönül gönüleyiz.

Konuşurken, eleştirirken, hitap ederken lütfen unutmayın. Hepimiz Hendek’liyiz, Hendek’e gönül vermişiz, beraber mahalle maçları yapmışız, misket oynamışız, Çakallık deresinde yüzmüşüz ve gelinen bu noktada, çarşıda, düğünde, cenazede bir aradayız.

Şimdi Hendek’in çocuklarına, değerlerine sahip çıkma zamanı. Hendek’li çocuklarımıza bu ligde oynama şansı veren, takımı BAL Ligine taşıyan, bir önceki yönetime, bugün Hendekspor’da Hendek’in evlatlarına yer vererek oynatan, bu kapıyı açan, görevi devralan yeni yönetime, görev yapan hocalarına birer teşekkür borcumuz olduğunu hatırlatmak isterim.

Gönlünde Hendek sevdası olan herkes Hocasından futbolcusuna, teknik heyetinden yönetimine kadar herkese sahip çıkma zamanıdır. Sonuçları her ne olursa olsun, eğer yapılan hesaplar, kişisel ve maddi değilse, bu kardeşliğin arasına hırsı, egoları sokmak Hendek’li olmanın dışında olmaktır. Bir olmak, birlikte olmak, bizim ruhundan asla vazgeçmemek zamanıdır. Biz Hendek’liyiz, büyük bir aileyiz, dünyanı neresine giderseniz gidin, Hendek’li biriyle karşılaşsanız size ilk sorusu Bakele Kuzum kimledesin sen olur.

Sonrası mı gönülden olur, yürekten olur, kalpten olur.