Türkiye seçimini yaptı. Bu seçimlerin sonucunda hiçbir parti tek başına hükümeti kurma çoğunluğuna ulaşamadı. Koalisyon artık kaçınılmaz gözüküyor.

Peki, bu hükümeti hangi partiler kurar. Görünen o ki muhalefet akp ile koalisyon kurmak istemiyor gibi.

Ama gerçekler böyle mi?

Seçim bitip sonuçlar ortaya çıktığında hdp ben akp ile koalisyon kurmam dedi.

Niye peki?

Siz bu lafı söylerken yıllardır ortaklık yaptığınız akp yi nasıl olurda bir çırpıda silersiniz.

Sizinle Osloda masaya oturan ve çözüm sürecinin yol haritasını imzalayan akp.

İmralının kapısını açıp, sizi bölücü başıyla her hafta hasret giderten akp.

Her seçim öncesinde çözüm süreci adı altında size özerklik vereceğiz diye sözde silah bıraktırtıp, Kandile mektupları taşıyan akp,

Iraktaki ağabeyinizi yol veren, sözde Kürdistanın kurulmasına göz yuman, destekleyen her türlü alt yapısını yapan, lojistik destek sağlayan akp.

Kobanide kürtler katlediliyor diye bağırdığınızda, buradaki insanları ülkemize getiren ve sınırlarımızdan fener alaylarıyla pkk nın pyd nin silahlarının askerinin oraya geçmesine izin veren akp.

İmralı canisinin on maddelik ültümatonunu Dolmabahçede okutan ve imzalayan akp.

Sahnelere çıkıp Şivanla beraber türkü söyleyip, el ele diz dize verip Diyarbakır sokaklarında resimler çektirten akp.

Yani kısaca pkk nın siyasalllaşmasını, ön almasını sağlayan, sizin şımarmanıza sebep olan bu akp ile şimdi niye koalisyon kurmuyorsunuz?

Yıllarca askeri, polisi kışlasına, karakola hapseden sizin ise sokaklarda şehirlerde kırsalda istediğiniz gibi at oynatmanıza izin veren akp ye ihanet edip  niye yarı yolda bırakıyorsunuz.

Yoksa bölücü başını dışarı çıkartmak, özerkliğinizi en kısa zamanda ilan etmek için çok mu sabırsızlandınız da pazarlığı yüksek fiyattan açıp, akp yi köşeye sıkıştırmaya çalışıyorsunuz.

Tüm bunları da, akil apoyu sahneye çıkartıp bakın bizim dışımızdakiler hükümeti kuramadı, biz ülkeyi hükümetsiz bırakmıyoruz diyerek  akp azınlık hükümetine destek vererek mi yapacaksınız?

Ama hiç heveslenmeyin. Bu memlekette Ruh ikiziniz olan akp yle hükümette kursanız, ne o bebek katili gün yüzü görür, ne de sizin hayal ettiğiniz o paçavraları dalgalandırabilirsiniz.

Bu millet daha ölmedi. Atatürk’ün dediği gibi son Türkmen obasının, çadırının Ocağı sönmeden bu bayrağı, bu vatanı, bu devleti kimse yok edemez.