Spor Dünyası

Hendekspor'da iki futbolcu ile yollar ayrıldı. Aklıma iki soru geldi. Birincisi ligin ikinci yarısı için yarışmacı bir takım mı kurulacak? İkincisi maliyeti yüksek olan oyuncular gönderilerek yerlerine gelecek yılın takımımı oluşturulacak? Genç futbolcular mı alacak?

Evvela Gökhan ve Doğukan’a vermiş oldukları hizmet için teşekkürler ediyorum ve tekrar konuya dönüyorum. Bir önceki yazımda bu konuya biraz değinmiştim. Aklın yolu birdir. Amaç önümüzde ki yılın planıysa bu revizyonu sonuna kadar destekliyorum. Hayır amaç ikinci yarı için yeniden bir yapılanmaysa buna hiç gerek yok diyorum. Biz o treni kaçırdık. Tek liderin çıktığı bir lig statüsünde paramızı sokağa atacak bir kumara hiç gerek yok. Yetenekli, başarıya aç sporculara tecrübe kazandırmak yapılabilecek en akılcı yol olur.

Son yazımın altındaki bir yorumda değerli okurum aynen şöyle bir soru sormuş paylaşmak istiyorum. "peki bu kadar harcanan paranın hesabını kim verecek" soru devam ediyor ama beni ilgilendiren sadece bu kadar olanı. İnsanlar harcanan para ile ilgili sokaklarda bir sürü varsayımlarda bulunuyor.  Değerli yönetim kurulu bu konu ile ilgili bir açıklama yapmadı. Aslında böyle bir zorunluluğu var mı onu da bilmiyorum. Sadece şunu diyebilirim ki, insanlar harcanan paranın karşılığını sahada futbol olarak görmek istiyor. Puan ve oyundan memnun kalmadı mı derhal harcanan para ile ilgilenmeye başlıyor ve çokta haklılar. O yüzden yukarıda belirttiğim ikinci düşüncemin gerçekleşmesi herkes için hayırlı olacaktır. Harcanan her kuruşta bu milletin hakkı var..

Kalın sağlıcakla