Yine bir seçim dönemi yine yeni umutlar ,yeni arayışlar ve siyasetin tüm ülke gündemine yerleştiği bir dönem içerisindeyiz.

Adaylar ve Sakarya üzerine bir değerlendirme yapacağız ancak öncesinde bir genel durum değerlendirmesi yapmak istedik.

Bu seçimlerden ne bekliyorum?

Yeni bir anayasa istiyorum. İnsan hak ve onurunun  güvence altına alındığı ,adaletin yeniden tesis edildiği, hakkın güçlünün değil, haklının olduğu bir anayasa istiyorum.

Milli gelirin arttığı fakirin, işçinin, emekli, dul ve yetimin, memurun insanı yaşam çizgisinde geliri olduğu bir ülke istiyorum.

Yerli üretimin, sanayi ve çiftçinin teşvik edildiği, ihracatın arttığı ,ithalatın kontrol altına alındığı bir ekonomi istiyorum.

Azerbaycan topraklarının ermeni işgalinden kurtulduğu ve Azerbaycan ile kara sınır kapılarından Türk dünyasına açıldığımız ve Türk dünyası ile Tercihli ve Serbest ticaret ile vergilerin düşürüldüğü bir ortak ticaret istiyorum.

İslam dünyasındaki kavga ve kargaşanın bittiği mezhep ayrımı olmadan İslam cografyasında birlik ve huzur istiyorum.

Şehirlerimizin yeniden dizayn edilip, çarpık yada betonlaşmanın olmadığı sosyal ,kültürel hayatın geliştiği, yeşil şehirler, caddeler, evler istiyorum.

Kadına şidetin son bulduğu ,çocuk istismarının bittiği,huzurlu bir yaşam istiyorum.

Eğitim kalitesi artmış ,sorgulayan ,araştıran ,söz söyleyen ,fikri ve tavrı olan gençlik istiyorum.

Çok mu şeyler istiyoruz bunlar sadece birkaç örnek daha neler istiyoruz da sayfalar yetmez.

Yerel gündeme geldiğimizde  Sakarya’da seçimin AKP ve MHP arasında geçeceği görülmektedir.

AKP nin avantajı adaylarının  3 dönem kuralı çerçevesinde yenileniyor olmasıdır.  Sakarya’ya pekte katkı sağlamayan adaylar,mevcut vekiller listede olmayacak. Mevcut millet vekilleri diğer illerin millet vekilleri ile karşılaştırılınca şehrimizin  gelişme düzeyi ve şehre büyük projeler kazandırma noktasında başarısızdırlar. Sakarya’ya ülkenin yeniden dönüşüm ve yatırım  sürecinde hiçbir ciddi proje getirememişlerdir.  Yeni adaylar yeni heyecan ve ivme katacaktır. İlçemizden Ali İNCİ önemli katkı sağlayacaktır. Her ne kadar yerel seçimde oyu düşmüş beklentinin altında oy alsa da Hendekten daha fazla diğer ilçelerde ve Adapazarı merkezde sevilip destek bulmaktadır. Hendek adına İncinin adaylığı önemli bir kazanım olacaktır.

Bu hamle karşısında MHP de ise Ahmet MERCAN aday olmuştur.

Sakarya’da mevcut millet vekili Kutlu atanın oyu ve oy katkısı yoktur. Her ne kadar yetişmiş bilgi ve tecrübesi ile çok ideal bir aday olmasına rağmen tabanla kopukluğu ve insanlara karşı soğuk ve tepeden bakan tavrı hiç sevilmemiş ve sürekli eleştirilmiştir. Burada en büyük  hata zaten taban  sizi yakın bulmuyor birde danışmanlarınızda Sakarya ve tabanla hiç ilgi kuramayan ve tanınmayan kişiler kusura bakmayın da hazır asker dönemi bitti.

Sakarya’da mutlaka  Ahmet MERCAN, Orhan ÜNVER ,Zihni AÇBA, Alirıza ACARTÜRK Aydın BAHAR  isimleri listede olmalıdır.

Ahmet MERCAN

Bir Hendekli olarak bizi sevindiren heyecanlandıran bir isimdir.

Mütevazi, hoş görülü ,insan ve fikir ayrımı olmaksızın herkesin işine koşan Hendeğin sevdiği Hendek sevdalısı bir isimdir.

Yıllarca Hendek için her mücadeleyi vermiş, herkesin kapısını rahatlıkla çalacağı bir isim mutlaka liste de bir yada ikinci sırada olmalıdır.

Mercan ismi hem tabanda hem de Hendekte büyük heyecan oluşturmuş tur.

Bu seçim dönemi Hendek için hareketli geçecektir. Sıralama sorunu yaşamaz iseler Hendeğin iki tane millet vekili olacağı görülmektedir. Bu rekabet Hendeğe hizmete dönüşür  beklentisi ile adaylara başarı diliyoruz.

SELAM SAYGI DUA İLE