Spor Dünyası

Demek ki bazılarına lider olmak yetmiyor. Ne bekliyorsun ilk haftadan şampiyonluk mu yok kardeş o hemen olmaz. Çalışacak uğraşacak didineceksin, acılar çekecek belki de ağlayacaksın.

Hendek Spor ligin ilk devresini lider bitirmek üzere. Ama görünen şu ki ikinci devrede ciddi problemler yaşanacak. Evvela hocanın elinde kadro sıkıntısı olacak. Bu kadro yetersiz olarak algılanmasın ama alternatif olmadan işimiz çok zor. Kalede alternatif şart. Şampiyon olacaksak muhakkak iyi bir kaleci transferi yapmamız lazım. Son maçta oynayan genç kaleci şampiyon olacak bir takımın kalesini koruyacak düzeyde değil. Sahada aldığı hiç bir pozisyon açısı doğru değil ve takım bunun bilincinde tedirgin bir Karasu Spor maçı oynadı. Her zaman bu kadar şanslı olmayabiliriz.

Bunun yanında yönetimin müsabakaya taraftarı getirmesi ve takıma destek vermesini sağlayabilmesi çok önemli bir konu oldu. Karasu Spor maçından sonra bize ulaşan taraftarlar bazı taleplerini dile getirdi. Ulaşım başta olmak üzere bir tribün lideri olması gerektiği konusunda beklentileri var. Birde araç hareket saatleri bir gün önceden sosyal medyada duyuru yapılırsa daha organize olabileceklerini dile getiriyorlar. Elçiye zeval olmaz bizden demesi.

Hendek Atatürk stadyumunda yapılması planlanan ek tribün yüksek maliyetli nedeniyle iptal edildiği duyumu geldi. Maliyeti nedeniyle iptal edildiyse bu konuyu kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. İnşallah sayın belediye başkanı siyasi adaylık sürecinde aday olmaması durumunda takımdan belediye desteğini kesmez.  İnşallah spor siyasetin gölgesinde kalmaz, bunlar da benim korkularım.

Değerli Hendek Spor taraftarı. Güzide ilçemizin futbol takımı profesyonel lige çok yakın. Burada hepimizin üzerine düşen görevler var. Evvela yönetime hocaya ve takıma sahip çıkmak zorundayız. Bu maddi olur, manevi olur fark etmez. Bu takım hepimizin ve hepimiz aynı gemideyiz. Su alırsa hep beraber batarız. Kaymakamı, belediye başkanıyla, mülki amirleri ve sivil toplum kuruluşları ile. Bu takım hepimizin. Kişisel egolar bir yana bırakılıp bu takıma sahip çıkma zamanıdır.

Kalın sağlıcakla