Spor Dünyası

Bulvar spor maçının ilk on beş dakikası seyrettiğim Hendek Spor gerçekte görmek istediğim Hendek Spordu. Öylesine güzel işler yapıldı ki seyre doyum olmadı. Haliyle de güzel oyun ve hediyesi de erken gelen gol oldu. Böylesi maçlarda erken gol atmak, maça bir sıfır başlamak büyük avantaj. Ama nedense biz golü attıktan sonra anlamsızca sahayı ve topu rakibe bıraktık. Topu daha çok tutup rakibi iyice oyundan düşüreceğimize tam tersini yaptık. Haliyle de topla çok oynayan rakip demoralize olacağı yerde oyuna tutundu. Kendi kendimize işi zora soktuk, rakip oyuncular biraz daha şanslı yada becerikli olabilse işimiz çok daha zor olacaktı. Defansta anlamsız hatalar adam kaçırmalar araya atılan toplarda çaresiz haller. Oysa kadro kalitesi olarak mukayese bile edilemeyecek iki takım. Her yönümüzle üstün olduğumuz bir rakip. Evet kazanıyoruz da her tur daha iyi takımlarla mücadele edeceğiz. Üst lige oynayan bir takım her müsabakada gol yememeli. Aksayan sporcu alternatif oyuncu ile değişebilir olmalı. Önceki sene sol bek Onur Topçu’yu hatırlıyorum ileri çıkıyor orta kesiyor hatta gol atıyordu. Sağ bek İsmail Hakkı ters kademeleri dolduruyor, ikili mücadele kazanıyor ve oyuna top sokabiliyordu. Böylesi kritik maçlarda stabil oynayan defans adamları sadece rakibe oyun sahası bırakıyor. Solda Emrah o kadar çok geriye gelip yardım ediyor ki koşmaktan kramplar giriyor kaslarına. Oysa sol bek bindirme yapsa Emrah kademede kalsa biraz dinlenme şansı bulsa ve güçlü kalsa skor için çok daha faydalı olmaz mı?

Önümüzdeki maç bizim için yarı final değil final maçı olacak. Futbol adına her şeyi doğru yapmak zorundayız. Basit hataları minimize edip rakibi hataya zorlayan anlayışı sahaya taşımalıyız.

Şehir olarak büyük hayalimiz çok yakınız. Her ne olursa olsun birlik ve beraberlik içerisinde hareket edip engel olabilecek tüm etkenleri almalıyız. Talip hocam bu toprakların evladı, yüreğimizde ne var iyi biliyor, yaşanacak olumsuz bir durum en çok emek veren olan hocanın canını yakacaktır. Kendisine güveniyorum. Sonuca bu kadar yaklaşmışken bu işi şansa bırakmayacağını da biliyorum.

Haydi son yüz seksen dakika biz bu işin ceremesini çok çektik. Talihsizce yenilerek hayallerimizi bir sonraki seneye çok kez erteledik. Bu sene ertelemeyelim artık son olsun. Bunu hak ettiğimizi düşünüyorum. Haydi çocuklar ayağınıza taş değmesin. Başınız dik, alnınız açık ananızın ak sütü gibi tertemiz bir şampiyonluk kazanın..

Kalın sağlıcakla