salkimoznurr @ gmail.com

23 Nisan!!

Egemenlik!!

Ve

Dünyada hiçbir ülkede olmayan Çocuk Bayramı!!!

Coşku, gurur ve istikbal bayramı. Ulu önder M.Kemal Atatürk' ün dünün çocukları bizlere, yarının gençleri olacak olan bugünün çocuklarına armağan ettiği şenlik bayramı.  Dünyada başka hiçbir önderin düşünemediği çocukların türk milletine adanmış; yıllardır süre gelen umut bayramı.

Milli egemenlik ile özgürlüğün ilanı. 23 nisan demek bayraklarla donanmış caddeler, bando sesleriyle inleyen stadlar, gösterilere hazır bekleyen minikler ve özgürlüğünü doyasıya yaşayan ulus demek. Kayıtsız şartsız egemenliğin ilanı demek.

Her devletin her milletin kendine has kutlamaları, şenlikleri ve bayramları vardır elbette. Ama eminim hiçbir etkinlik böylesine derin anlam ve gurur taşıyamaz içinde. Söyleyecek çok söz var anlatılacak bir çok hikaye. Bir devletin kuruluş tarihi belki de. Meclisin millete açılış yıl dönümü. O dönemin şartlarına rağmen ilan edilen bağımsızlık. Varlığı sürmesi gereken bir değer. Milli mücadele!!!

Unutulmasına izin vermeyeceğimiz, yaşatılmasına kilit vuramayacağımız, her yıl bir öncekinden daha çok sahip çıkacağımız milli değerlerimiz var bizim. Her biri kendi alanında şanlı, her biri kendi içinde önem taşıyan ve her biri ayrı bir gurur veren değerlerimiz ve gelecek nesillere aktarılması hedeflenen şanlı tarihimiz...

Evet bugün 23 Nisan,

Ulu Önderimizin de dediği gibi " Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur.  Yalnız bir kuvvet vardır o da milli egemenliktir.

 Yalnız bir makam vardır; o da milletin kalbi vicdanı ve mevcudiyetidir. "

Bu cumhuriyette onlarca 23 Nisan Çocuk Bayramı kutlamak üzere.

Tüm çocukların eğlenceli bir bayram geçirmesi dileklerimle bayramınız kutlu olsun.