Ziya Gökalp Ortaokulu bahçesinde yapılan törene, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çekiçcioğlu, İlçe Jandarma Bölük Komutanı J.Yzb. Süleyman Sercan Candan, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Eyigün,  Askerlik Şube Başkanı Muhammet Ulu, Melek Nişancı Huzurevi Müdürü Nurdan Avcı, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Gülşen Fatma Dursun, Hendek Orman İşletme Müdürü Hakan Kızılarslan Ve Orman İşletme Müdürlüğü Çalışanları, Ziya Gökalp Orta Okulu Müdürü Özgür Baylan ve Müdür yardımcıları, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program Gazi Mustafa Kemal ile aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Orman haftasının anlam ve önemini belirten protokol konuşmalarının ardından ‘Orman’ Temalı Şiir Ve Resim Yarışmasında ödül alan öğrencilerin açıklandı. Şiir ve Resim dalında dereceye giren öğrencilere Orman İşletme Müdürlüğü tarafından hazırlanan ödüller, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır tarafından verildi.

Daha sonra orman temalı şiir ve metinlerin okunması ile devam eden tören Ziya Gökalp Anaokulu öğrencilerinin gösterileri sergilendi.

Törenin ardından Protokol ve ziyaretçiler tarafından Ziya Gökalp Ortaokulu Öğrencilerinin yarışma kapsamında hazırlamış oldukları ‘NEFES YOLU’ adlı Resim, Pankart, Şiir ve Fotoğraf Sergisi gezildi.

Katılımcılara Hendek Orman İşletme Müdürlüğü tarafından deprem şehitleri anısına dikilmek üzere defne fidanı hediye edilerek Orman Haftası Kutlama Töreni son buldu.