Hendek Vadi Emlak
Ziraat Odalarının her ay yaptıkları il koordinasyon kurulu toplantısı bu ay Hendek Ziraat Odasında gerçekleşti.

Hendek Ziraat Odası Başkanı Hayri Duran’ın ev sahipliği yaptığı toplantıya İlçe Ziraat Odası Başkanları katıldı.

Toplantıda gündem maddeleri üzerinde görüşmeler yapıldı.Önemli gündem maddelerinden Traktörlerin fenni muayenelerinin yapılması için ilçelerde mobil istasyonların tahsis edilmesi,2B arazilerinin durumları,Mevsimlik işçilerin temini ve ücretleri ile fındık ürünlerinin bol miktarda pazara arz edilmesi konuları üzerinde görüşmeler yapıldı.

Hendek Ziraat Odası Başkanı Hayri Duran toplantıda Traktör muayeneleri konusunda sıkıntı yaşandığını belirterek “ İki yıldan bu yana ilçemizde araç muayenesi yapılmadı.Traktörler muayene için Sakarya’ya gitmek zorunda kalıyorlar.Bu hem çiftçilerimiz için külfet hem de trafikte sıkıntı oluyor.Araç muayene istasyonlarının ilçemizde açılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Bu konuyu daha önce şoförler odası başkanımız ile istişare yaparak hem fikir olma konusunda ,bu konuda bazı yetkililerimiz ile görüşmeler yaparak sıkıntılarımızı anlattık” dedi.

Fındık ürün fiyatlarında istikrarın sağlanması için üreticilere önemli görevler düştüğü görüşüne varılan toplantıda Üreticiler ürünlerini pazara arz ederken dikkatli olmalarını ve bol miktarda ürünü pazara sunmamaları gerektiği,bu konuyla ilgili Ziraat odaları İl koordinasyon kurulu tarafından yapılacak olan basın açıklamasını dikkatle okuyup buna göre hareket etmeleri istendi.

Ziraat odaları İl Koordinasyon kurulu toplantısına davetine katılan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci,Ziraat oda başkanlarını Bayraktepe tesislerinde misafir ederek yemek ikramında bulundu.

Ziraat Odası Başkanları ,Belediye Başkanı Ali İnci’nin verdiği yemekte Ziraatçıların sorun ve sıkıntılarını aktardılar.

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci,Belediyenin ambleminde bulunan yıldızlardan bir tanesinin Tarımı temsil ettiğini belirterek Biz tarımı önemsiyoruz.Tarım olmazsa insanların geleceği tehlikededir.Onun için yapabileceğimiz bir şey olduğunda bizler her zaman yanınızdayız.

Traktör muayenesi konusunda yer tahsisi ve yazışmalar konusunda gerekeni yapacaklarını söyledi.

Toplantının ardından Hendek Ziraat Odası Başkanı Hayri Duran ,Belediye Başkanı Ali İnci’ye göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı kendisine teşekkür etti.