Hendek İnşaat Tadilat
Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı ve SGK Yönetim Kurulu üyesi Şemsi Bayraktar Hendek’te yapımı devam eden SGK binasını gezdi,Ziraat Odası Başkanı Hayri Duran’ı makamında ziyaret etti.

Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı ve SGK Yönetim Kurulu üyesi Şemsi Bayraktar ve  SGK İl Müdürü Nurten Canbasoğlu,Hendek Ziraat Odası Başkanı Hayri Duran’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette SGK ile ilgili bilgiler veren SGK İl Müdürü Nurten Canbasoğlu projeleri hayata geçirmek için çalışmalara başladığını ifade etti.

Canbasoğlu “ SGK ile ilgili her mahalleyi gezerek bilgilendireceğiz.Evde iş yapan ,Özürlü çocuklara bakan hanımlar SGK kapsamındadırlar.Bunların da SGK kapsamında ücret almaları için çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz.EK 5 dediğimiz Tarım sigortası kapsamında Tarım işçileri istediği takdirde sigortalanacaklar.Sigorta yaptıran Tarım işçileri 18 günlük primi ödeyecek geri kalan 12 günlük Sigorta primi devlet tarafından karşılanacaktır.Tarım işçileri bu sigorta kapsamında tüm sağlık hizmetlerinden faydalanacaklar.Hendek’te yapımı süren SGK binamızı kısa sürede tamamlayarak hayata geçireceğiz” dedi.

Hendek Ziraat Odası Başkanı Hayri Duran Genel başkanımızı ve SGK il müdürümüzü ağırlamaktan son derece mutluyuz.SGK müdürümüzün gayretleri,projeleri  ve çalışmaları takdire şayandır.Hendek Ziraat odası olarak bizlerden istenilecek her türlü talep ve isteğe elimizden geldiğince destek vereceğiz.Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar ve SGK il müdürümü Nurten Canbasoğlu’na ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar , SGK il müdürü Nurten Canbasoğlu,Hendek Ziraat Odası Başkanı Hayri Duran ve Yönetim kurulu üyeleri Hendek’te yapımı devam eden SGK binasının inşaatını gezerek çalışmaları yerinde takip ettiler.

SGK İnşaatını gezen Ziraat Odaları Genel Başkanı ve SGK Yönetim Kurulu üyesi Şemsi Bayraktar SGK binasının 90 gün içerisinde tamamlanarak faaliyete geçeceğini söyledi.

Bayraktar yaptığı açıklamada “Sosyal Güvenlik kurumu hizmetlerin halkımıza daha iyi bir şekilde ulaşması açısından aldığı kararla Ülkemizin muhtelif yerlerinde Sosyal Güvenlik merkezleri açıyoruz.Bunlardan birtanesi Hendek olacak.Bundan sonra Sapanca ilçemiz olacak.Hendek’te ki SGK binamızın inşaatı çok hızlı bir şekilde ilerliyor.Ankara’da yaptığımız görüşmelerde arkadaşlarımız inşaatın 90 günde biteceğini söylediler.Bunun müjdesini de vermiş olalım.İnsanlarımız için büyük bir sosyal güvence olan SGK İlçeler bazında da hizmet vermesi halkımız adına önemli.Halkımız burada yapılan SGK’dan istifade edecekler.Burada bilgilendirme açığımız var.Sosyal Güvenlik kurumu ssk,bağkur ve emekli sandığını bünyesinde barındıran kurum haline geldi.Koordinasyon noktasında sıkıntılarımız var.İl müdürümüzün çok başarılı çalışmaları olacak ben buna inanıyorum.İlimizde bununla ilgili toplantılarda yapılacak.Bir kısmına bende iştirak edeceğim.İl Müdürümüzün bu inşaatın yapımını takip edeceğine ve başarılı olacağına inanıyorum.Şimdiden SGK binamızın hayırlı olmasını diliyorum “dedi.

 Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı ve SGK Yönetim Kurulu üyesi Şemsi Bayraktar ve SGK İl müdürü NurtenCanbasoğlu daha sonra Hendek’ten ayrılarak Akyazı’ya geçti.