30 Ağustos Zafer Bayramının 97. Yıldönümü münasebetiyle Hendek Cumhuriyet alnında düzenlenen törene, Sakarya Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Cumhuriyet Savcısı Ruşan Kılıç, Hendek İlçe emniyet Müdürü Şevket İlhan, Ak Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, CHP Hendek İlçe Başkanı Reyhan Azak, Büyük Birlik Partisi Hendek İlçe Başkanı Engin Yapıcı, BBP Kadın Kolları Başkanı Zübeyde Gürbüz, Belediye Meclis Üyeleri, Kurum ve Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile Vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından başlayan tören, Kaymakamlık Makamı adına Sakarya Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun Atatürk Anıtı’na çelenklerin koyulması ile devam etti.

Çelenk töreni ardından Per. Kd. Bçvş. Hakan Darıcı tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapılırken, Lise Öğrencileri ve Hendek Kuva-i Milliye Üyesi Nuri Çamur tarafından okunan şiirlerin ardından Sakarya Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından protokol üyelerinin Kaymakamlık makamında tebrikleri kabul edildi.