250 metre uzunluğunda 15 metre genişliğinde açılan yol ayrıca İkbaliye ve Balıklı İhsaniye Mahallesi grup yolu olarak da kullanılacak. Hendek Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde yeni açılan yollar ulaşımı rahatlatırken, ilçenin gelişimine de önemli bir değer katıyor.

Önce yol

 Kentin dört bir yanında imar yollarının açılması ile ilgili çalışmaların aralıksız devam ettiğine dikkat çeken Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Her zaman ifade ediyoruz, hizmette önceliğimiz her zaman yoldur. Yol olmadan hiçbir hizmetin sağlıklı bir şekilde yapılması mümkün değildir. Bu kapsamda imar uygulamalarıyla kesinleşen yollar hızlı bir şekilde açılmaya ve asfaltlanmaya devam ediliyor” dedi.

Bölge Mahalle Muhtarları, yol açma çalışmalarından dolayı Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’ye teşekkür etti.

Harmantepe’ye kilitli parke

Hendek Belediyesi, uzak mahallerde devam eden dik  ve eğimli arazilerde ulaşılabilirliği sağlamak için yeni bir çalışmaya daha başladı.

Ekipler her yerde

Harmantepe Mahallesi’nde Fen İşleri Ekipleri tarafından yapılan yol kazma, kumlama ve stabilize çalışmalarının ardından yapılan 300 metre uzunluğundaki yolda kilitli parke taşı döşeme işi yapılmaya başlandı.  

30 bin metre kare taş döşendi

Her yıl parke taşı döşeme işleminin program dâhilinde devam edeceği ve bütün mahallelerde parke taşının tamamlanacağını ifade eden Başkan İrfan Püsküllü; “ İlçede yaşayan vatandaşların huzur ve mutluluğu için yoğun mesai harcıyoruz. 2018 yıllı sezonunda Fen işleri Müdürlüğüne bağlı ekibimiz çalışmalarını hızlandırdı. Şimdiye kadar kırsal mahallelerimizde 30 bin metrekare parke taşı döşedik. Amacımız ilçemizin tamamında parke taşı olmayan yol bırakmamak. Belirlenen program dahilinde ihtiyaç olan bölgelerde çalışmalarımızı yapacağız. Bu yıl da hedeflediğimiz rakamı geçmeyi planlıyoruz” diye konuştu.