Hendek Akova Mahallesi D-100 Karayolu üzerinde bulunan Anadolu Kalkınma Vakfı Meslek Lisesi ışıklı kavşağında bulunan yan yola girişlerin kapatılmasına Vatandaşlar ve Öğrenciler tepki gösterdi.

Karayolu ekiplerinin bölgeye gelerek yolu kapatacakları bilgisini alan Vatandaşlar ve Öğrenciler yolun kapatılmasına engel olmak için bazı araçları kapanacak yere çekerek karayolu ekiplerine engel olmak istedi.

Kısa süreli tartışmaların yaşandığı olay sonrasında Basın mensupları tarafından bilgilendirilen Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü yetkililer ile görüşerek bilgi vereceğini açıklamasının ardından ortam yumuşadı.

Yetkililer ile görüşerek dönüş sağlamasının ardından ilgili yan yol girişinin kapatılmayacağını dile getiren Püsküllü, bölgede meydana gelebilecek aksaklıklar ile ilgili olarak, Hendek Belediyesi ve İrfan Püsküllü olarak sorumluluğu üstlendik ve yan yol girişlerinin kapatılmasının doğru olmayacağını dile getirerek yetkililerimiz ile konuyu çözüme kavuşturduk.

Bu süreç içerisinde ilgili yan yol girişleri normal akışına devam edecek ve ivedilikle bölgeye ışıklandırma çalışmaları yapılarak olası aksaklıklar bir an önce çözüme kavuşturulacak diye konuştu.

Konunun çözülmesinin ardından Karayolu ekipleri ilgili bölge girişlerinin tadilatını yaparak giriş ve çıkışların sağlıklı gerçekleştirilmesi amacıyla çalışmalarını tamamladı.