Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Yeşilyurt İçmesuyu Arıtma Tesisi ve İsale Hattı açılışı gerçekleştirildi

Büyükşehir Belediyesi’nin Hendek Yeşilyurt Bölgesi’nde tamamladığı içmesuyu yatırımlarının açılışı gerçekleştirildi. Programda konuşan Başkan Toçoğlu, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren önemli yatırımlara imza attık, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Günü kurtarma amacıyla değil geleceği inşa etme amacıyla hareket ediyoruz. Bugün de, 5 milyon TL’lik Arıtma Tesisi ve 2,5 milyon TL’lik isale hattı yatırımlarını hemşerilerimizin hizmetine sunmuş olduk. Bölgemize ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından Hendek Yeşilyurt Bölgesi’nde hayata geçirdiği içmesuyu yatırımlarının açılış töreni yapıldı. SASKİ tarafından yürütülen proje kapsamında bölgeye 43 kilometrelik isale hattı döşendi ve bölgenin uzun yıllar kaliteli içmesuyu ihtiyacını karşılayacak, en ileri teknolojiye sahip Yeşilyurt İçmesuyu Arıtma Tesisi inşa edildi. Kısa süre önce devreye alınan bu yatırımların Yeşilyurt Arıtma Tesisleri’nde gerçekleştirilen törenle açılışı yapıldı.

 

Arıtma tesisi ve isale hattı tamam

7,5 milyon TL maliyetindeki “Yeşilyurt Arıtma Tesisi ve İsale Hattı” yatırımlarının açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İl Genel Meclisi Başkanı Oktay Yıldırım, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, SESOB Başkanı Hasan Alişan, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa AK,  STK temsilcileri, muhtarlar, Büyükşehir Bürokratları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Dünya standartlarında içmesuyu ulaştırdık

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “165 rakımlı bölgede hizmete aldığımız entegre tesisimizin açılış töreninde bizleri onurlandırdığınız için teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesinin makro ve mikro planları dahilinde gerçekleştirilen önemli bir yatırımın açılışını yapıyoruz. Hizmete alınan proje ile 16 yerleşim birimine dünya standartlarında su vermeye başladık. SASKİ olarak ilimizde hizmete aldığımız arıtma tesislerimiz ülkemizde ilk olma özelliği taşımaktadır. Ayrıca SUKAP projeleri kapsamında bütün ilçelerimizin de kanalizasyon ve altyapı çalışmaları başlattık. 2014 yılı ve sonrasında bu çalışmalarımızı da tamamlayacağız. Bugün açılışını yaptığımız arıtma tesisimizin çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

İnci’den Başkan Toçoğlu’na teşekkür

Açılış konuşmasının ardından söz alan Hendek Belediyesi Başkanı Ali İnci, “5 yıl önce bu bölgeye verdiğimiz sözü yerine getirmemizi sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’e teşekkürlerimi sunuyorum. Açılışını gerçekleştirdiğimiz arıtma tesisi sayesinde artık çeşmelerinde tertemiz su akan bir döneme geldik. Tesis bölgemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

7,5 milyon TL’lik yatırım

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Şehrimizin su geleceğini garanti altına alacak önemli bir tesisin açılışını gerçekleştiriyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren önemli yatırımlara imza attık, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Günü kurtarma amacıyla değil geleceği inşa etme amacıyla hareket ediyoruz. Sağlıklı su sistemi kurmak adına natif su kaynakları oluşturarak, arıtma tesisleri kurarak, isale hatları, su depoları inşa ediyoruz. Bugün de, 5 milyon TL’lik Arıtma Tesisi ve 2,5 milyon TL’lik isale hattı yatırımlarını hemşerilerimizin hizmetine sunmuş olduk” dedi.

 

Halkımızla işbirliği yaptık

Konuşmasının devamsında şehir genelinde önemli yatırımların hayat geçirildiğini ifade eden Başkan Toçoğlu, “Önceliğimiz her zaman su olmuştur. Su hayattır, yol medeniyettir anlayışımız ile birçok projeyi hayata geçirdik. Sadece altyapı hizmetlerini değil birçok alanda önemli hizmetleri hemşerilerimizin kullanımına sunduk. Gerçekleştirdiğimiz tüm projelerimizde muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, halkımızla işbirliği yaptık. Hamdolsun güzel sonuçlar aldık. Bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde nice hizmetlere imza atacağız. Yeşilyurt Bölge halkımızın hizmetine sunduğumuz arıtma tesisimiz ve isale hattımız bölgemize ve şehrimize hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı. Açılış töreninin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve beraberindekiler Arıtma Tesisleri’ni inceledi.