Hendek Vadi Emlak
 

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Hendek Güreş Eğitim Merkezi’ne tam not verdi.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, bir dizi program için geldiği Sakarya’da Hendek Belediyesi tarafından Hendek Güreş Eğitim Merkezi’ni gezdi. Yerlikaya, hafta sonu Konya’da yapılan Türkiye Şampiyonası’nda birinci olan minik güreşçileri de tebrik etti.

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Asrın sporcusu Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’ya Hendek Güreş Eğitim Merkezi’ni gezdirerek, Hendek’in güreşteki grafiği hakkında bilgi verdi. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Başkan İnci’yi yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik ederek, “Ata sporumuza sahip çıktığı için Başkanımıza teşekkür ediyorum. Hendek, güreşte önemli dereceler elde etmiş bir ilçemiz ve bu tesisle birlikte Hendek’te yeni şampiyonlar yetişecek. Burada yerel yönetimlerin desteği çok önemli, tesisler çok önemli, antrenör çok önemli, çalışmak ve inanmak çok önemli. Önümüzdeki yıllarda güreşte önemli başarılara imza atacağımıza inanıyorum”dedi.

 

Konya’da yapılan Türkiye Güreş Şampiyonası’nda dereceye giren Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü sporcuları Samet Başar, Bedirhan Tantan ve Serhat Kırık’a Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya ve AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu tarafından tablet hediye edildi. Başkan İnci, Yerlikaya’ya Bayraktepe ve Selman Dede Mesire Alanı’nı gezdirdi.