Bu kapsamda Projenin ilk aşamasında 8 Kasım-14 Kasım 2017 tarihleri arasında Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi ve Sakarya Best Premier Otel’de 90 öğretmenin atölye çalışmaları yapacağı 5 günlük bir eğitim gerçekleştirildi.

Çalıştay kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi BAUSTEM Merkezi Direktörü Doç. Dr. Sencer ÇORLU ve ekibi ve Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi eğitim desteği sundular. Sonraki aşamalarda eğitim alan öğretmenler kurumlarında bu yaklaşımı uygulamaya başladılar.

Okulumda bu kapsamda 20 -24 Kasım 2017 tarihleri arasında adı yukarıda belirtilen çalıştaya katılan öğretmen Ersin Sakal tarafından, okuldaki tüm öğretmenlere bilgilendirme yapıp ayın tarihlerde örnek bir ‘’Atölye’’ çalışması yapıldı.

Sonraki süreçte öğretmenler edindikleri becerileri 8 haftalık süreç içerisinde haftada birer saat olmak üzere sınıflarında uyguladılar.8 haftalık süreç sonunda okulumuzda 18 Ocak 2018 Perşembe günü  ‘’STEM ile Yaşam Becerileri Fuarı’’yapıldı. Fuara ‘’Okul Müdürümüz Mehmet KILIÇ, müdür yardımcıları, öğretmenler veliler ve yakın çevredeki vatandaşlar katıldı. Fuar ile ilgili fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca ‘’STEM ile yaşam becerileri’’ kapsamında okulumuzda yine 8 haftalık yeni bir süreç başlatılmış olup bu süreçte öğrencilerin Bilim, Mühendislik, Teknoloji, Matematik disiplinlerini birleştirerek 21.yüzyıl sorunlarına çözüm bulmaları amaçlanmaktadır.