Hendek Vadi Emlak

Trafik Park açılış törenine Kaymakam İdris Akbıyık, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Umut Aşık, Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş, AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, MHP Meclis Üyesi Vural Tutkun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, İlçe Halk Eğitim Müdürü Necati Tan, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Programın açılış konuşmasını Yeniyüzyıl İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Kılıç yaptı.

Birçok kaza sürücü hatalarından kaynaklanıyor

İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş, bir konuşma yaparak “ Trafik, karayolunda İnsan, hayvan ve araçların düzenli hareketleridir. Trafik kurallarında düzen olmak zorundadır. Birçok kaza sürücü hatalarından kaynaklanıyor. Bu konuda eğitim şarttır. Küçük yaşta trafik konusunda eğitimin şart olduğunu düşünüyorum. Okulumuzun bahçesinde, trafik kültürünün yerleşmesi açısından yapılan trafik parkın örnek olmasını temenni ediyor, yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum “ Dedi.

Küçük yaşta trafik eğitimi verilmeli

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü de konuşmasında “ Okulumuza böyle anlamlı bir parkın yapılmasında destek veren hayırseverlerimizi kutluyorum. Çocuklarımızı eğitirken, trafik eğitimini de vermemiz gerekiyor. Onlar geleceğin yetişkinleri olacaktır. Öğrendikleri ile hafızalarında kalanla hareket edecekler. Onun için küçük yaşta eğitim diyor, kazasız belasız günler diliyorum “ Dedi.

Kurallara uyalım

Kaymakam İdris Akbıyık “ Kırmızı ışıkta geçerek, hız yaparak kazalara sebebiyet veriyoruz. Ülkemizde Kurtuluş Savaşına denk trafik kazasında can ve mal kayıplarımız var. İşin en önemli tarafı eğitimden geçiyor.” Dedi.

Programda çocuklar şiirler okuyarak, trafik ile ilgili mesajlar verdiler. Trafik Haftası ile ilgili resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Program sonunda 1972 yılından beri hiç kural ihlali ve trafik kazası yapmadığı için yılın şoförü seçilen Ferhat Eygi’ye Plaket verildi. Daha sonra Yeniyüzyıl İlköğretim Okulu bahçesine yapılan Trafik Parka katkıları olan kurum ve firmalara teşekkür plaketi verildi.

Program sonrası okulun bahçesinde temsili trafik kazası kurtarma tatbikatı yapıldı. Ardından Trafik Park’ın açılışı yapıldı. Açılış kurdelesini Kaymakam İdris Akbıyık, Jandarma Komutanı Yzb. Umut Aşık, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, hayırlı olsun dilekleri ile birlikte kesti. Protokol hep birlikte trafik parkı gezdi.