Açılışta Okul Müdürü Mehmet KILIÇ; Zeka Oyunları Sınıfı‘nın açılmasında destekleri olan Müdür Yardımcıları Abdullah ÇAKIR ve Mustafa EDİRNELİ’ ye, okul öğretmenlerine, Meşale İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Talha Sunman’a ve değerli okul velilerine teşekkür etti. İlk oyunları gelen misafirler oynadı.

İlçe Kaymakamı Orhan BURHAN ayrıca okulun Satranç Sınıfı İle Trafik Parkını ziyaret etti. Okul Öğretmenleri ile kısa bir toplantı yaptı. Toplantıda öğretmenlerden okuldaki eğitim öğretim hakkında bilgi aldı.

NEDEN ZEKA OYUNLARI ?

Çabuk ve kalıcı öğrenmede geleceğin eğitim metodu olarak gösterilen “zeka oyunları” çocuklara; çabuk karar verme, sonraki aşamaları düşünme ve öngörme, olasılıkları hesaplama, mantığını etkili ve yetkin bir şekilde kullanma yeteneği kazandırır.

Zeka Oyunları, çocukların eğlenirken zekasını geliştirmelerini, zihinlerini açmalarını ve yeni bir şeyler öğrenmelerini sağlar. Çocuklar bu oyunlarla var olan zihinsel ve bilişsel yeteneklerini geliştirebildikleri gibi, yeni yeteneklerde de kazanırlar.