Hendek Yenimahalle Cumhuriyet İlkokulu 2016 yılında depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile yıkım kararı alınan okul binası 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı ilk yarı döneminde yıkılmıştı. Ancak geçen zaman zarfı içerisinde yıkılan okul binasının arazisinde hiçbir çalışma yapılmazken çöplük alanı haline geldi.

Yıkılan Yenimahalle Cumhuriyet İlkokulu arazisinde çivi çakılmamasına tepki gösteren veliler yetkililerin okulun ne zaman yapımına başlanacağına dair açıklama bekliyor.

Yıkımı gerçekleşen ancak geçen onca zaman zarfı içerisinde bir çivi dahi çakılmayan Yenimahalle Cumhuriyet İlkokulu velileri mağduriyet yaşadıklarını belirterek “27.01.2016 tarihinde depreme dayanıksız çürük çıkması sebebiyle yıkılmasına karar verilen yerine hızlı bir şekilde daha modern yeni bir okul yapılacağı sözü verilen Sakarya hendek yeni mahalle cumhuriyet ilkokuluna aradan yaklaşık iki buçuk yıl geçmesine rağmen çivi çakılmadı şu an yıkılan okulun bahçesi yer yer çöp noktası olmuş durumda sözde 2017-2018 öğretim yılının ikinci dönemine hazır olacaktı şuan çocuklarımız Gaffar Okan okulunda sıkışık bir durumla öğrenim görüyor ayrıca Gaffar Okan okulu üçe bölünmüş durumda imam hatip, orta okul ve ilk okul şeklinde sınıf mevcutlarını yazmaya gerek bile yok. Vatandaş ve öğrenci velisi olarak soruyoruz sorun nerede neden bir çalışma yok “diyerek yetkililere seslendiler.