Yenimahalle Cami temel atma törenine Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Yeni Mahalle Muhtarı İsmet İskefiyeli, Hendek Belediyesi meclis üyesi Cengiz Şişman ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Hendek Müftüsü Abdurrahman Şahin’in yaptığı dua ile başlayan programda Hendek Belediye Başkanı Püsküllü bir konuşma yaptı.

 Başkan Püsküllü Sözlerinde’’ Allahtan Kazasız belasız yapılıp açmayı nasip etmesini dileriz, Biz bundan sonra mahallelerimize çok büyük camiler yapılmasını istemiyoruz, ısıtması soğutması problemler yaratıyor, eğer vatandaşlarımız illa büyük cami istiyorsa şehir merkezimizde Rasim paşa,  Yeni cami gibi Cuma camilerimiz mevcut, ama tüm mahallelere ihtiyacı karşılayacak ibadethane yapılmasına uğraşıyoruz, gayret gösteriyoruz, inşallah bunların devamını diliyorum  İsmet beyde sağ olsun bizlere ciddi anlamda destek veriyorlar, buradan kendilerine teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun’’ dedi.

İskefiyeli ‘’burada bir akşam dahi olsa teravih kılmak istiyoruz’’

Son olarak Konuşma yapan İsmet İskefiyeli  emeği geçen herkese teşekkür eden bir konuşmada bulundu kısa açıklamasında bir konuya dikkat çekti  ‘’Bir iki aşama var İnşallah İstediğimiz gibi giderse burada bir akşam dahi olsa teravih kılmak istiyoruz’’ dedi  ve  akabinde temel atma için düğmeye basıldı.