Yenimahalle Anaokulu bahçesinde yapılan açılışa; Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, MHP İlçe Başkanı Burhan Namlı, CHP İlçe Başkanı Nihat Bayraktar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Adem Sefa, Yenimahalle Muhtarı İsmet İskefiyeli,  Eğitim-Birsen İlçe Temsilcisi İsmail Höbek, Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilcisi Kutluay Benli, Okul Müdürleri, Eski Dönem Okul Aile Birliği Başkanı Ayşegül Eltutan, veliler ve öğrenciler katıldı.

Açılış programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Okul Müdürü Nuriye Ünal yaptığı açılış konuşmasında “Bilim, sanat, kültür, spor ve yaşam becerileri alanlarında hayata dokunan her temada atölye çalışmalarını kapsayan Tasarım Beceri Atölyeleri, çağımızın gerektirdiği problem çözme, iş birliği içinde çalışma, eleştirel ve yaratıcı düşünme, disiplinler arası hareket etme ve süreç temelli bir yaklaşımla bilgiyi tasarıma dönüştürme becerilerinin kazandırılmasına olanak tanımaktadır. Yenimahalle Anaokulu Ekibi olarak 2015 yılından bu yana okulumuzda; Öğrencilerin doğa ile buluşmasını sağlamak,  sosyal ve duygusal becerilerinin gelişmesini sağlamak, 21 yüzyıl becerileri kazandırmak amacıyla “OPİECE Tabiat Atölyesi” ve “Robotik-Kodlama ve STEM Atölyesi” için yürüttüğümüz çalışmaları sonlandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Okulumuzda görev yapan tüm öğretmenler adına; açılışa katılan protokol üyelerine, okul müdürlerine, velilere ve öğrencilere teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. 

Okul müdürü Nuriye Ünal’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından atölyede katkısı ve emeği geçen değerli şahsiyetlere plaketleri verildi. Ardından “Opiece Tabiat Atölyesi” Hendek Cumhuriyet Başsavcısı, MHP ve CHP İlçe Başkanları, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve diğer protokol üyelerinin kurdele kesmesi ile açıldı. Öğrenci ve öğretmenlerin sunum yaptığı atölyedeki öğrenme merkezleri gezildi. 

Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, “Eğitimde nicelik artırma çalışmaları devam ederken, niteliği de artırtan böyle faydalı çalışmaların ve atölyelerin sayısının artırılmasının faydalı olacağını” belirtti ve teşekkürlerini sundu. İlçe Milli eğitim Müdürü Sabri Doğan yaptığı konuşmada, Okul Öncesi eğitimde nicelik ve nitelik artırma çalışmalarının hızla devam ettiğini belirtti.

 

Sonrasında ise okul içinde bulunan “Robotik-Kodlama STEM Atölyesi” yine protokol üyeleri tarafından açıldı. Öğrencilerin 21. Yüzyıl becerilerini destekleyen atölyede yapılan çalışmaların anlatıldığı film izletildi. Yapılan ikramdan sonra açılış tamamlandı.