Okulda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten Okul Müdürü Nuriye Ünal Tarih boyunca hiçbir millete nasip olmayan ve yüce Türk milletinin kahraman evlatlarınca verilen bir büyük mücadelenin adıdır Çanakkale. Şairin ifadesiyle, Bedrin aslanlarının kükrediği ateşten bir imtihandır Çanakkale. Kınalı kuzuların gül bahçesine girercesine şahadete atıldığı bir yerdir Çanakkale. Bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden Türk ordusunun kahraman mensuplarını, onu tüm varlığıyla destekleyen aziz Türk ulusunu ve Çanakkale’de, dünya savaşında, kurtuluş savaşında, Güneydoğu’da, 15 Temmuz’da ve bugün Afrin’de vatanları uğruna hayatlarını feda eden; şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, ruhlarınız şad olsun diyorum” dedi.

Program devamında küçücük yüreklerine vatan sevgisi tohumları ekilmeye çalışılan öğrenciler şiir ve marşları ile dinleyenlerin yüreklerini titrettiler.

Tören öğrencilerin şehitlerimizin ruhuna okuduğu “Fatiha Süresi” ve “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları ile sonlandırıldı.

Program sonrası tüm misafirlere şehitlerimizin ruhu için hazırlanan helva ikramı yapıldı.