Yeniden Refah Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Nermin Tınaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Rukiye Çanga ve Yönetimi Kadın esnafları ziyarette Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan'ın mektubunu ileterek ikinci kırk yıl hatırına Türk kahvesi ve mevcut pandemi sebebiyle maske takdim etti.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi sebebiyle zor günler geçiren esnafın sadece seçim zamanı değil geçim zamanı da yanında olduğunu belirten İl Kadın Kolları Başkanı Nermin Tınaz Çolak ile İlçe Kadın Kolları Başkanı Rukiye Çanga esnaflara Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın mektubunu iletti.

Ziyaretlerde Yeniden Refah Partisi Hendek Kadın Kolları Başkanı Rukiye Çanga kadın esnaflar ile sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Hendek'li esnafların göstermiş olduğu yüksek ilgi ve teveccühten ötürü Yeniden Refah Partisi kadın kolları teşekkürlerini iletti.

ESNAF İÇİN BİZ VARIZ...

Esnaflara iletilen mektupta Dr. Fatih Erbakan esnaflara şu ifadeler ile seslendi “Başta şahsınız olmak üzere, ülkemizin ticari hayatının ana direği olan işyerlerini her türlü zorluğa rağmen tüm Türkiye'de açık tutan bütün esnaf kardeşlerimi muhabbetle selamlıyorum.

Sizler her sabah "Besmele" ile açtığınız iş yerinizde, ailenizin geçimini sağlayacak helal kazanç için gün boyu çalışıyorsunuz. Fabrikalarda ve atölyelerde üretilen ürünlerin son kullanıcıya ulaştırılmasındaki zincirin son ve en önemli halkası sizlersiniz. Türkiye de ticari hayatın canlılığının göstergesi, iş yerlerinizdeki gündelik hareketlilik ve bu hareketlilik sonucunda ortaya çıkan cirolardır.

Bu hareketliliği ve yüksek ciroları sağlayacak olan ana unsur ise ülke ekonomisinin genel durumunun iyi olmasıdır. Devletin vatandaşları için sağladığı ekonomik imkanların ölçüsü, piyasa hareketliliğini doğrudan etkilemektedir. Memur ve işçilere ödenen maaş miktarı, Asgari Ücret, Dış Ticaret Dengesi gibi vatandaşın cebine yansıyan ekonomik göstergelerin yeterli düzeyde ve piyasalarda ki nakit akışının ticari hayatı sürdürebilir seviyede olması vazifesi devletin ve devleti yürüten iktidarın ana vazifelerinden bir tanesidir.

Son yıllarda bu göstergelerin olumsuz seyri, Asgari Ücretin açlık sınırında kalması, işçi ve memur maaşlarının yetersizliği insanımızı zorunlu bir tasarrufla karşı karşıya bırakmış, mevcut bu durumun en büyük sıkıntısını da esnafımız yaşamıştır.

Pandemi süreciyle beraber bu sıkıntılar artmış, bu sıkıntıların yükünü yine esnafımız göğüslemek zorunda kalmıştır.

Artan kira fiyatları, elektrik başta olmak üzere hiç durmadan zamlanan girdi fiyatları, piyasaların durumuna bakmadan her sene otomatik olarak yükselen SGK primleri ise bu yaşanan sıkıntıların üzerine tuz, biber ekmiştir.

Milyonlarca insanımızın ekmek kapısı olan küçük, büyük bütün işyerlerinin, dükkanların ve mağazaların çalışır olması, alışverişin sürmesi, yeterli seviyede cirolara ulaşılmasının bu göstergeler içerisinde ne kadar zor olduğunu görüyor ve biliyoruz.

Tüm bu zorluklara rağmen ayakta kalma mücadelesi veren siz kıymetli esnaflarımızı ticaret hayatımızın kahramanları olarak adlandırıyoruz. Bir ülkenin zenginliğinin üretmekten, ürettiği ürünü hak ettiği değerde satmaktan, elde edilen geliri hakkaniyetli bir şekilde toplumun tüm kesimlerine dağıtmaktan geçtiğini bilen bizler, parti programımız başta olmak üzere bütün açıklamalarımızda bu olumsuz tablonun değişebileceğini, bu olumsuz tabloyu değiştireceğimizi ifade ediyoruz. 2021 bütçesinde faize ayrılan miktarın 180 Milyar t olduğu acı gerçeği ile karşı karşıya kaldığımız bu günlerde, faize ayrılan bu rakamla ülkemiz, insanımız ve esnafımız için neler yapılabileceğini sizlerin takdirine bırakıyoruz. Her sıkıntının sonunda bir çıkış yolu olduğunu, bu çıkış yolunun Milli Görüş anlayışıyla Yeniden Refah Partisi iktidarında bulunduğunu ifade ediyoruz.

Çünkü; insanı merkeze alan, hak ve adalet ekseninde, kendi kaynaklarıyla üretime odaklanmış, devleti, özel sektörü ve milleti borca esir etmeyen, her türlü ekonomik sömürü ve israfın ortadan kaldırıldığı, istikrarlı, güçlü, dışa bağımlı olmayan, yerli ve milli ekonomik sistemi Yeniden Refah Partisi kurabilir. Bu vesileyle bir kez daha sizleri ve tüm esnaf kardeşlerimizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum”