Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Belediyesi tarafından her yıl yapılan yaz spor okullarının finali yapıldı. Proggrama Kaymakam Mustafa Ayhan, Karasu Kaymakamı Murat Duru, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Çuhadar, İlçe Jandarma Komutanı Üst Tğm. Hasan Dağlı, İlçe Spor Müdürü Hüdaverdi Bahadır, sporcular ve aileleri katıldı.

Bayraktepe’de yapılan finalde, öğrencilerin gösterileri büyük beğeni topladı. 9 ayrı branşta açılan spor okullarında toplamda 900 öğrenci, 20 antrenörden eğitim aldı.

Dünya,  Avrupa ve Olimpiyat şampiyonları çıkacak

Programda konuşma yapan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, ondört yıldır belediye tarafından yapılan yaz spor okullarının, daha uzun yıllar devam edeceğini belirterek “ Bu yavrularımız içerisinde Dünya,  Avrupa ve Olimpiyat şampiyonları çıkacak. Bayrağımızı dalgalandırıp, İstiklal Marşımızı söyletecek gençler yetiştirmeyi hedefledik. Sizlerle birlikte bunların hepsini gerçekleştireceğiz. Yaz spor okuluna başlayıp devam eden  Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonlarımız var. Bunlardan birisi de Güreşçimiz Ensar Karabacak, kendisi Polonya’da Avrupa Şampiyonluğu için mücadele veriyor. Avrupa Şampiyonu olursa kendisini araba ile ödüllendireceğiz. Yaz spor okullarımızla, bizim çocuklarımızın, dünya çocuklarının ve gençlerinin içerisinde en yetişkin, en başarılı çocuklar olmamsını hedefliyoruz. Sizlerden Hendek’imize, Türkiye’mize ve Dünya insanlığına hizmet eden gençler olmanızı istiyorum. Hendek’i gelecekte sizler yöneteceksiniz. Amacımız çocuklarımızı başarılı bir şekilde yetiştirmek. Bu konuda ailelere ve eğitimcilere büyük görevler düşüyor. Aileleri ve eğitimcilerimizi tebrik ediyorum “ Dedi.

Gençlik Merkezinden, gençlere ve spora ciddi katkı

Kaymakam Mustafa Ayhan da bir konuşma yaparak “ Çocuklarımızı yetiştiren eğitimcilerimizi kutluyorum. Hendek’ten çok başarılı sporcularımız çıkıyor. Çocuklarımız ileride inşallah şampiyon olacaklar. Yeni yapılan Gençlik Merkezinin de gençlerimize ve spora ciddi katkılar sağlayacağına inanıyorum. Emeği geçenleri başta Belediye Başkanımız Ali İnci’yi tebrik ediyorum “ Dedi.

Gösteriler beğeni topladı

Konuşmaların ardından yaz spor okulu öğrencileri branşları ile ilgili gösterilerini sergilediler. Başarılı bir performans sergileyen çocuklar büyük beğeni toplamdı.

Çocuklara futbol topu

Program sonunda, Başkan İnci çocuklara futbol topu hediye etti.Yemek ikramının ardından program sona erdi.