Hendek Vadi Emlak
Hendek Belediyesi´nin katkılarıyla yapılan Yeşilyurt Yaylası Kadırga Şenlikleri yoğun katılımla gerçekleşti.

Şenliğe, Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Kaymakam Mustafa Ayhan, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Şenay Sakal, İl Genel Meclis Üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Her yıl Haziran ayında düzenlenerek geleneksel hale getirilen Yeşilyurt Yaylası Kadırga Şenlikleri halkın yoğun katılımlarıyla gerçekleşti. Hendek Belediyesi´nin katkılarıyla yapılan yayla şenliğine çevre il ve ilçelerden yüzlerce vatandaş katıldı.

Üç gün süren Yeşilyurt Yayla Şenliğine sanatçılar, Zeynep Başkan, Onay Şahin,Sait Uçar,Yasin Kılıç, Mehmet Tak,Yavuz Tonyalı, Emine Genç, Emine Çilingir, Şaban Toprak,  Ahmet Kuvvetli ve Özgür Birinci katıldı.

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Yeşilyurt Yayla Şenliğine katıldı. Başkan İnci yaylacılara bir konuşma yaparak “ Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu bir kere daha ortaya koyduk. Hepimiz farklı renklerimizle birlikte kardeşlik içerisinde yaşıyoruz. Hendek bir Türkiye mozaiğidir. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın.  29- 30 Haziran tarihlerinde de Selman Dede Sünnet ve Güreş programlarına tüm halkımızı bekliyoruz “ Diyerek yaylacılara iyi eğlenceler diledi.

Yaylacılar üç gün boyunca sanatçıların eşliğinde bol bol horon oynamanın keyfini çıkardılar.