Hendek Kaymakamlık Futbol turnuvası açılış maçında Korkut Mobilya adeta yıldızlar topluluğu olan kadrosunda bir döneme Trabzonspor forması altında harikalar yaratan İbrahim Yattara’nın olduğu Sarılar Fındık karşı karşıya geldi.

İbrahim Yattara, Sercan Özçelik,  Zafer Çakmak, Hasan Serdar Baykal, Barış Sarı, Orhan Kumru gibi tanınmış isimlerden oluşan Sarılar Fındık. 1-0 geriye düştüğü gecenin açılış karşılaşmasında ikinci yarıda klasını göstererek mücadeleden 2-1 galip ayrıldı.

TURNUVADA YATTARA RÜZGARI

Hendek Orman işletme sahasında başlayan açılış karşılaşmasına Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, CHP Hendek ilçe Başkanı Nihat Bayraktar, Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır, Hendek Orman İşletme Müdürü Hakan Kızılaslan, Hendek İlçe Spor Müdürü, Süleyman Akıcı, Hendek önceki dönem Ak Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu ve çok sayıda sporsever katıldı.

Hendek Kaymakamlık Kupası Futbol turnuvası gecenin ilk karşılaşması Korkut Mobilya Sarılar Fındık mücadelesi öncesi Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından bir dönem Trabzonspor forması altında harikalar yaratan İbrahim Yattara’ya üzerinde Türk Bayrağı olan Plaket verildi.

Gerçekleşen seremonin ardından Hendek 17’nci Kaymakamlık Kupası Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun başlama vuruşu ile start aldı.

Korkut Mobilya Sarılar Fındık mücadelesinin ilk dakikalarında Sarılar Fındık Zafer Çakmak ve Orhan Kumru ile yakaladığı pozisyonları cömertçe harcarken Korkut Mobilyada Kaleci Aydın kalesinde adeta devleşti ilk 10 dakikada akın akın gelen Sarılar ataklarını başarı ile savuşturan Aydın kalesinde güven verdi. İlk 10 dakika gelen rakip Sarılar Fındık ataklarını savuşturan Korkut Mobilya rakibi karşısında yavaş yavaş üstünlüğü ele aldı. Yakaladığı net gol pozisyonlarından yararlanamayan Korkut Mobilya aradığı golü ilk yarının bitmesine 5 dakika kala Sarılar Fındık ceza sahasına gelen topa çok iyi yükselen Turgay kafa vuruşu ile takımını 1-0 öne geçirdi ilerleyen dakikalarda başka gol olmayınca ilk yarı Korkut mobilyanın 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.

YATTARA KLASINI KONUŞTURDU

İlk yarıda rakibi Korkut Mobilya karşısında soyunma odasına 1-0 mağlup giden Sarılar Fındık ikinci yarıda daha derli toplu futbol oynamaya başladı. Karşılaşmanın 35 dakikasında sağ kanattan rakiplerin tek tek geçen Sercan ceza sahası içerisinden şık ve düzgün vuruşu ile takımına beraberlik golünü getirdi. Korkut Mobilya 1-Sarılar Fındık 1 beraberlik golü sonrası galibiyet golünü aramaya başlayan Sarılar Fındık aradığı golü mücadelenin son dakikalarında Yattara'nın sol kanattan alda at dercesine yaptığı nefis ortada Sercan’a kafa ile dokunmak kaldı ve bu golle 1-0 geriye düşen Sarılar Fındık Korkut Mobilya önünde 2-1 öne geçti. Son dakikalarda başka gol olmayınca ilk yarıda geriye düşen Sarılar Fındık ikinci yarıda sahadan 2-1 galip ayrıldı.

Korkut Mobilya: 1

Sarılar Fındık: 2

Saha: Orman İşletme

Hakem: Bedirhan Gökdemir

Korkut Mobilya: Nurbay, Erdem, Turgay, Hakan, Ümmet, Bayram, Mustafa, Mehmet, Fatih, Yusuf, Zülküf

Antrenör: Fatih Korkut Aydın,

Sarılar Fındık: Şener, Orhan, Yattara, Barış, H. Serdar, Sercan, Abdullah, Mesut, Mehmet, Kemal, Tamer, Adem, Zekeriya, Zafer, Cihan

Antrenör: Şener Gürsel

Gol: Dk. 20 Turgay (Korkut Mobilya) Dk. 35 Kemal, Dk. 45 Sercan (Sarılar Fındık)