Başkan Turgut Babaoğlu'nun ilk yılında yapılan yardımların toplamı, 5 yıllık Nakdi Yardımın toplamını 123 bin TL geçerken, 5 yıllık ayni yardımların toplamının da yarısını yakalıyor. Başkan Babaoğlu Yoksul Ailelere yardım konusunda ilk yılında, geçmiş 5 yıla fark atıyor. 
Hendek Belediyesi bir çok alanda olduğu gibi Hendek halkına sosyal alanda da destek olmaya devam ediyor. Yoksul ailelere verilen nakdi ve ayni yardımlarla, sosyal belediyecilik anlayışını sürdürüyor.

Yoksul Aileler belediyeye müracaat ediyor. Mürecaatlar muhratarlıklardan ve kaymakamlıktan alınan bilgiler sonunda değerlendiriliyor. yardım alma şartlarını taşıyan ailelere, ayni ve nakdi yardımlar yapılıyor.

BAŞKAN BABAOĞLU, YARDIM KONUSUNDA EN ÖNDE...

Hendek Belediyesinin yoksul ailelere yaptığı nakdi ve ayni yardımlar (2013-2019) incelendiğinde, Turgut Babaoğlu'nun görev süresinin ilk yılında, öne çıktığı görülüyor.
Başkan Babaoğlu'nun görev süresinin ilk yılında yoksul ailelere, Nakdi olarak 119.000,22 TL, Ayni olarak 1.504.174,00 TL olmak üzere toplam : 1.623.174,22 TL yardım yapıldı.

Tablo incelendiğinde yoksul ailelere yardım konusunda, başkan Turgut Babaoğlu'nun döneminin farkı, açık bir şekilde ortaya çıkıyor. Başkan Turgut Babaoğlu'nun ilk yılında yapılan yardımların toplamı, 5 yıllık Nakdi Yardımın toplamını 123 bin TL geçerken, 5 yıllık ayni yardımların toplamının da yarısını yakalıyor. Başkan Babaoğlu Yoksul Ailelere yardım konusunda ilk yılında, geçmiş 5 yıla fark atıyor.