Hendek'te Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu öğrencileri ve velilerin karne töreni sonrası okul bahçesi içerisinde ikili eğitime tepki olarak yaptıkları açıklamalar sonrası öğrenci ve velilerin tepkisi sürüyor.

 

2021-2022 Eğitim Öğretim yılının son gününde Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu’nda düzenlenen karne törenine damga vuran 'İkili eğitim istemiyoruz' serzenişiyle ilgili bu kez öğrenci velileri ve okul aile birliği başkanlığı, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya geldi

Veliler ve öğrenciler Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya geldi. Veli ve öğrenciler destek amacı ile Hendek İYİ Parti İlçe Başkanı Fatih Bayındır ve Hendek Yenimahalle Muhtarı İsmet İskefiyeli’de destek oldu.

Okul Aile Birliği Başkanı Harun Kaynak İYİ Parti Hendek İlçe Başkanı Fatih Bayındır ve Yeni Mahalle Muhtarı İsmet İskefiyeli Hendek Kaymakamı Halil ibrahim Acır’ı ziyaret ederek bir araya geldiler Kaymakamlık binasında Acır ile görüşen Okul Aile birliği başkanı Harun Kaynak ve Beraberindekiler dışarıda bekleyen öğrenci velilerine hitaben bir Basın açıklaması yaptı.

Aile Birliği Başkanı Harun Kaynak yaptığı açıklamada burada fedakarlığı hep biz yapmayalım diyerek başladığı sözlerine Milli Eğitime 28 Derslik Okul Lazım bunu kaldıran tek okul bizim okulumuz bizlerde diyoruz ki bir dönem 9 sınıfları almazsınız okula 28-29’a düşürebilirsiniz çeşitli alternatiflerimiz var bunları kesinlikle değerlendireceğiz en son çaremiz  olmayacak hiçbir şey kalmadı bizde diyoruz ki Sayın Kaymakam Halil İbrahim Acır’a da belirttik haklı talebimizi uygun olduğunu belirtti.

Sabahçı olmak istediklerini söyleyen Harun Kaynak çünkü Kış şartlarında öğrencilerin karanlık da gelme şansları yok 10-13 yaş grubu 18-19 yaşındaki öğrencilerle giriş çıkışlarda problem olacak bizim amacımız üzüm yemek Bağcıyı dövmek değil” dedi.

Kaynak Pazartesi günü Tekrar Hendek Kaymakamlık binasında Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır  Başkanlığında Milli Eğitim Müdürümüz Sabri Doğan ilgili Daire amirleri ve velilerden seçilecek temsilciler ile beraber bir araya geleceğiz şuna emin olun sizler çocuklarınız için nasıl uğraşıyorsanız  bizlerde uğraşıyoruz çünkü bizimde çocuklarımız orada ben sizlerle beraber okul aile birliğindeyim okulun velisiyim” dedi.

Bir veli de “yarın bir gün benim çocuğumun başına bir şey geldiği zaman ben çocuğumu geri aldığım zaman herhangi bir sıkıntı olacak mı ben yarın bir gün çocuğumu okuldan aldığım zaman ne olacak serzenişinde bulundu.