Hendek Vadi Emlak

Özellikle Ulaşım sorununun yaşandığını ifade eden Veliler “ Endüstri meslek lisesi yeni binasına taşındı hayırlı olsun. Ama sorunlar giderilmeden çocuklarımızın bu okula nasıl gidip geleceğini düşünmeden okulu açmış olmanızı anlamış değiliz. Ne servis var ne dolmuş var, ne de belediyenin buraya koyduğu geçicide olsa bir otobüsü var. Allah aşkına neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamış değilim. Yaptık oldu bitti öylemi. Çocuklarımız ve  biz şaşkınlık içerisindeyiz. Herkes aracı ile mi  çocuklarını okula götürecek. Nasıl bir yöntemle bu sorun çözülecek bileniniz açıklasın bizde rahat edelim. Duyumlarımız şudur. 3 ya da 4 hafta içerisinde sorun çözülecek deniyormuş, o arada öğrencilerin nasıl ve hangi yollardan okullarına gidip geleceğini bir Allah’ın kulu merak etmiyor mu. Evet okul yapıldı bitti. Hendek güzel bir okula kavuştu. Bu okul yapılırken ulaşımı, kimsenin aklına gelmedi mi, milli eğitim bunu nasıl çözecek, çocuklarla sabah gidip akşam gelmekten yorulduk. Servis Ücretleri de ayrı bir sorun. Aşırı yüksek olması nedeniyle bunu her veli nasıl karşılayacak.

Veliler bir çok öğrencinin ulaşım nedeniyle sorun yaşadığını belirterek Okula gitmediğini hatta sorunların bununla da sınırlı kalmadığını söyleyerek Okulun olduğu bölge TEM Otoyolu Bağlantı yolu olması nedeniyle Çocuklarının karşıdan karşıya geçerken tehlike yaşadıklarını ifade ederek yetkililerden biran önce bu soruna çözüm bulmalarını istediler.

Sorunların çözüme kavuşturulmaması ile okula ulaşım nedeniyle gidemeyen bir çok öğrencinin de devamsızlık nedeniyle de sorun yaşamaya başlayacakları ifade edildi.