Hendek İnşaat Tadilat

Hendek’te Özel Eğitim Öğrencilerinin eğitim-öğretim göreceği İlkokul ve Ortaokullar belirlenmesinin ardından Özel Eğitim Öğrencileri bu yıl taşımalı sistemden ve yemek ihtiyaçlarından faydalanabilecek. Özel Eğitim Öğrencilerinin yararlanabileceği Taşımalı sistem ve yemek ihaleleri tamamlandı.

Velilerden ücretli değil Branşlı Öğretmen talebi

Öğretmen Atamalarının ise geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda branşı olmayan ücretli öğretmenlerin atanması yerine branşı özel Eğitim bölümü olan  kadrolu öğretmenlerin atanmasını isteyerek çocuklarına doğru kişilerin eğitim verilmesini istiyor.

Taşımalı Sistem Uygulaması  

Hendek’te İlkokul ve Ortaokullarda Özel Eğitim sınıflarının belirlenmesinin ardından geçtiğimiz yıllarda Özel öğrencilere tahsis edilmeyen Taşımalı sistem ve Yemek uygulaması başlatılarak ihaleleri tamamlandı.

Özel Eğitim Öğrencilerinin hangi okullarda Eğitim göreceği belirlenirken, Taşımalı sistem ve yemek ihalelerinin tamamlanarak uygulamaya hazır olmasına rağmen Veliler branşı olmayan ücretli öğretmenler yerine Özel Eğitim Bölümü branşı olan kadrolu öğretmenlerin atanmasını bekliyor.

Hendek’te Özel Eğitim sınıflarının bulunduğu Okullar

Mustafa Asım İlkokulu (Otizm sınıfı )

Ş.A.Gaffar Okkan Ortaokulu (Otizm Sınıfı)

Noksel İlkokulu ( Özel Eğitim)

Ş.Mahmutbey Ortaokulu (Özel Eğitim)

İlçe Merkezinde ki Okullarda Özel Eğitim Sınıflarının yanı sıra Çamlıca Yeşiller İlkokulu ve Ortaokulu, Yeşilvadi İlkokulu ve Ortaokulu