Çocuklar Güvende Olsun

Dikmen grup yolu olan Abdurrahman Gürses Caddesi ile Yıldırım Beyazıt Caddesinin kesiştiği kavşakta meydana gelen kazalar sonrası vatandaşlar tepkilerini dile getirerek trafik sinyalizasyon sistemi veya hız kesici tümsek yapılması için çalışmaların başlatılmasını söylediler.

Daha önce bu bölgede birçok kazanın meydana geldiği ve son olarak bir aracın yolun karşısına geçmek isteyen bir yayaya çarpması sonucu genç ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Bu kazanın ardından mahalle sakinleri yetkilileri göreve davet etti.

Konu ile ilgili Belediyeye başvuran Vatandaşlar konunun Karayolları bölgesine ait olduğunu söylediklerini belirttikleri öğrenildi.

Vatandaşlar ise konu ile ilgili “ Daha öncede defalarca kaza meydana geldi. Birkaç kez virajı alamayan araçlar binaların bahçe duvarlarına çarptı. En son bir genç kardeşimiz kazada ağır yaralandı. Çocuklarımız okullara giderken bu yolu ve kavşağı kullanıyorlar. Yetkili kurum tarafından biran evvel bu sorunun çözümlenmesi istiyoruz. Buraya ya hız kesici tümsek yapılsın yada Trafik Sinyalizasyon gerektiğini ifade ettiler.

Geçtiğimiz hafta meydana gelen kazada F.D isimli genç ağır yaralanmıştı.

05.03.2018 günü saat 19:05 sıralarında O.E.(E-1988) isimli şahsın sevk ve idaresinde olan 54 PN ** plaka sayılı aracın Hendek ilçe merkezinden Çağlayan istikametine seyir halinde olduğu esnada yolun sağ tarafından Akmar market tarafına geçmeye çalışan F.D.(E- 1998) isimli şahsa çarpması sonucu F.D. isimli şahıs hayati tehlike arz edecek derece yaralanmış, şahıs Hendek Devlet Hastanesine intikal ettirilmiş, şahsa burada yapılan gerekli müdahalenin ardından ileri tetkik ve tedavi için Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edilmiş olup, konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Geçtiğimiz hafta meydana gelen kaza anı güvenlik kameralarına böyle yansıdı.

">