Hendek İnşaat Tadilat
 Vali Mustafa Büyük, dün Hendek’e bağlı köyleri gezerek vatandaşların sorunlarını dinledi

 

Vali Mustafa Büyük, Hendek’e bağlı köyleri gezerek, projeler hakkında bilgi aldı, vatandaşların isteklerini ve şikayetleri dinledi. Vali Büyük, “Şehirde ne varsa, köylerde de aynısı olacak” talimatını bu ziyaretlerde de yineledi.

 

Köy ziyaretleri

Vali Mustafa Büyük Hendek’te bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Vali Mustafa Büyük’ün Hendek Uzuncaorman, Yayalar, Puna Ortaköy, Hamitli köylerine ziyaretinde, Jandarma Alay Komutanı Albay Adnan Arslan, Kaymakam Mustafa Ayhan, Garnizon Komutanı Üsteğmen Hasan Dağcı, İl Genel Meclisi Üyeleri M.Nedim Alkan, Adem Öz, Alaattin Paşa Kaba,Garnizon Komutanı Üsteğmen Hasan Dağcı, AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Emniyet Müdürü Oğuz  Çuhadar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan,İlçe Spor Müdürü Hüdaverdi Bahadır,  Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Baylan, Muhtarlar eşlik etti. Vali Mustafa Büyük  ilk olarak yapımı devam eden Uzuncaorman Köyü İlköğretim Okulu inşaatını gezerek bilgiler aldı. Vali Mustafa Büyük ve beraberindekiler daha sonra Uzuncaorman Köyü Muhtarı Mehmet Civelek’in misafiri olarak Köy Kahvesinde bir araya geldiler. Vali Mustafa Büyük Uzuncaorman Köyü ile ilgili köy halkından bilgiler aldı. Uzuncaorman Köyü Muhtarı Mehmet Civelek burada yaptığı konuşmada Vali Büyük’ü yanlarında görmekten memnuniyet duyduğunu ifade ederek “Okulumuz en güzel şekilde inşaatı devam ediyor. Ancak mahalle aralarımızın yollarının yapılmasını istiyoruz. Ana yollarımız yapıldı, ama ara yollarda bir çalışma yok” dedi. Uzuncaorman Köyü ara yollarında şikayet bu güne kadar defalarca ilgili makamlara aktarılmıştı.

Ara yollara asfalt

Yollarla ilgili olarak konuşan Vali Mustafa Büyük ise, köy yollarının kendilerine devri sırasında mevcut bir envanterin bulunduğunu, bu güne kadar devir sırasında mevcut ne ise onu korumaya çalıştıklarını ifade etti. Bu nedene bu yıl envanterde değişikliğe gittiklerini ifade eden Vali Büyük şöyle devam etti, “Mahallelere giden, araziye giden fiilen yok haline gelmiş, güzergahlar var. Birden fazla bağlantı yolları var. Bu yollar için 24 Milyon TL istedik” dedi. Ülkemizin geliştiğini ve şartların buna bağlı olarak değiştiğini ifade eden Vali Büyük, araç sayısının da bunlara bağlı olarak arttığını ifade ederek, “Artık halkımız evlerine araçları ile gitmek istiyor. Bunda da hakları var. Bu nedenle bu tür yol hizmetlerin yapmak zorundayız. Yapmaksak ve herkesi şehirlerde toplarsak, hizmet maliyeti daha yüksek oluyor. Bu nedenle bütçemizi arttırarak ve hatta borçlanarak bu yolların yapımını erkene almak istiyoruz” diyerek yol probleminin çözümleneceğini söyledi.

Şehirde ne varsa

Şehirde ne varsa, köylerde de aynısı olması için çalıştıklarını ve bunun asıl hedefleri olduğunu tekrarlayan Vali Büyük, “Bu yüzden köylerimizde, şehirlerde olan, çocuk parkından tutunda, otobüs durağına varıncaya kadar, şehirde belediyeler hangi hizmeti veriyorsa, köylerimize de aynı hizmeti vermemiz lazım. Bu çerçeve içerisinde yapılacakları projelendiriyoruz” dedi. Köylerde çöp toplama ile ilgili çalışmalar yapıldığını da ifade eden Vali Büyük, bu çalışmanın giderek yaygınlaştığını ifade ederek, “Köylerimizin çöpünü toplamamız lazım. Bu yıl 4 ilçemizi daha bu çalışmanın içine ilave edeceğiz. Bu ilçelerin arasında Hendek’te var” dedi.

Sorunları dinledi

Vali Mustafa Büyük Uzuncaorman Köyünün ardından Yayalar köyüne geçerek Köy hakkında bilgiler aldı. Vatandaşların sorunlarını dinledi. Yayalar Köyünün ardından Puna Ortaköy de bulunan Fatih İlköğretim Okulunu ziyaret etti. Ziyarette Minik öğrenciler Vali Mustafa Büyük ve Kaymakam Mustafa Ayhan’a çiçek takdim ettiler. Bir süre küçük öğrenciler ile sohbet eden Vali Mustafa Büyük ve beraberinde ki heyet okulun Anasınıfı Öğrencilerini de sınıflarında ziyaret ettiler. Anasınıfı öğrencileri ile tek tek ilgilenen Vali Mustafa Büyük,İ öğrencilere kitap hediye etti. Puna Ortaköy’e giden Vali Mustafa Büyük burada coşkulu bir şekilde karşılandı. Puna Ortaköy de vatandaşlar Vali Mustafa Büyük ve beraberindekilere ikramlarda bulunarak sohbet ettiler. Puna Ortaköy’ün sorun ve sıkıntılarını da dinleyen Vali Büyük, aktarılan sorunları kısa süre içinde çözüme kavuşturulacağını söyledi. Vali Büyük ve beraberindekiler son ziyaretlerine ise Hamitli Köyüne yaptılar.