Hendek Vadi Emlak

İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Toplum Destekli Polis Memuru Yavuz Özdemir ve Toplum Sağlığı Merkezi sorumlusu Doktor Elif Arslan, uyuşturucu maddelerin zararlarından bahsedip, uyuşturucu madde kullanan kişilerin hayattan keyif almadıklarını ifade ettiler.

 

 Doktor Elif Arslan, bu gibi kişilerde dağınık bir görünüm ve yetersiz kişisel bakımlar meydana geldiğini ifade etti. Uyuşturucu madde bağımlısı olan kişilerin vücutlarında kızarmalar meydana geldiğini söyleyen Arslan, acının verdiği rahatsızlıkla hayattan keyif alamama gibi durumlar ortaya çıktığını belirtti ve uyuşturucu bağımlısı olan kişiler zamanla hayata veda edecektir.

 

Toplum Destekli Polis Memuru Yavuz Özdemir “biz,  bir insanı, bir öğrenciyi bu uyuşturucu belasından kurtarabilirsek yada bulaşmamasına sebep olursak tüm dünyayı kurtarmış kadar mutlu oluruz” dedi. Özdemir ayrıca öğrencilere arkadaş çevrelerine çok dikkat etmeleri konusunda uyardı. Kişiyi uyuşturucu maddeye başlatmada arkadaşlarının rol aldığını belirten Özdemir, öğrencilere arkadaş çevrelerini iyi analiz etmelerini söyledi.

 

Yetkililer, bu gibi seminerlerin öğrencilerin uyuşturucuya talep konusunda engelleyici olduğunu belirtirken, uyuşturucu ile mücadelede bu gibi seminerlerin okulların bitimine kadar devam edeceğini ifade ettiler.