Hendek Vadi Emlak

Olay gece geç saatlerde 04:30 sıralarında Hendek İlçesi Yeni Mahallede meydana geldi. Emniyet Müdürlüğü Ekipleri devriye görevini yaparken park halindeki bir araçtan şüphelendiler.  M.A (23)  isimli şahsın kullandığı 57 KE …aracın yanına giden ekipler araçta arama yaptı.

Aramada aracın arka bagajında bir çok sayıda mazot dolu bidon ele geçirildi. Mazot hırsızlığını tek başına yapamayacağını düşünen uyanık polisler çevrede arama yaptı. Arama yapan ekipler Mazot çalınan 67 LA … aracın arkasına saklanmış Ç.A. isimli şahsı gördüler.

Şüpheli şahıs polisleri görünce kaçmaya başladı. Kovalamaca sonucu Ç.A yakalandı. Polisler şüpheli şahsın saklandığı TIR ın yanına geldiklerinde hırsızların özel düzenekle sıvı maddeleri çekme pompa aparatının aracın depo kısmından mazot çekme vaziyette takılı olduğunu gördüler.

300 litre mazot çalan mazot hırsızları adli işlemler için polis karakoluna getirildikten sonra tutuklanmak üzere adliyeye sevk edildi.

Emniyet yetkilileri suç ve suçlularla mücadelede etkin olabilmek için vatandaşlarımızın bu gibi hırsızlık ve asayiş olaylarında 155 polis merkezini aramalarını belirttiler.