Hendek İnşaat Tadilat
Arifiye’de esnaf ziyaretleri yaparak ilçeyi gezen MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, Kemaliye Köyünde yüzlerce kişi tarafından havai fişekler eşliğinde karşılandı. Miting havasında yapılan sohbette Ünver, “30 Mart’ta gelin Sakarya’yı AKP mahkûmiyetten hep birlikte kurtaralım” dedi

 

Her gün bir ilçeye çıkarma yaparak vatandaşlarla buluşan MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver ve ekibi dünde Arifiye’deydi.  İlçe Başkanı Nedim Yılmazer, Belediye Başkan adayı Ataman Suat Şenol ve partililerce ilçe girişinde karşılanan Ünver, esnaf ziyaretleri yaptı. Esnaflar ve Ünver arasında gerçekleşen hoş sohbetler dikkat çekerken, Ünver vatandaşlara kendilerini tanıtarak MHP’ye destek istedi. Temaslar sırasında Arifiye İlçe Teşkilatı Kadın Kolları binasının da açılışı gerçekleştirdi.

 

Açılışta konuşan Ünver, kadınların önemine dikkat çekerek, “Bu seçim döneminde en çok hanım kardeşlerimize ihtiyacımız var. Onların çalışmaları bizim bir bakıma elimiz ayağımız oluyor” dedi. Konuşmaların ardından açılış kurdelesi dualarla kesildi. Açılışa katılan çok sayıda davetli ve partili ikramlar eşliğinde sohbet ettiler. Daha ilçede inşaatı devam eden cami ve bazı yerleri de gezen Ünver, esnaf ve vatandaş ziyaretlerini gün boyu sürdürdü.

 

Hanlı-Dörtyol Minibüs Durağı ve Nakliyeciler Sitesini de ziyaret eden Ünver, ilçe genelinde olduğu gibi Tır Parkında da kendisine gösterilen ilgiden dolayı bir hayli mutlu oldu. Akşam düzenlenen programda ise Kemaliye köyüne giden Ünver, burada yüzlerce kişi tarafından coşku ile havai fişekler eşliğinde karşılandı. Miting havasında gerçekleştirilen bu ziyarette Ünver çarpıcı açıklamalar yaptı.

 

Vatandaşlara hitap eden Ünver, Büyükşehir yasasını eleştirdi. Seçimler sonrasında köylerde yaşanacak sıkıntılara dikkat çeken Ünver, bu yanlışa MHP’nin dur diyeceğini söyledi. Çiftçiyi yakından ilgilendiren üretici birlikleri projesinin yanı sıra bölgede yaşanan sorunlarla ilgili değerlendirmede bulunan Ünver, son olarak ülke gündemine değindi. AKP’yi eleştiri yağmuruna tutan Ünver, yerel seçimlerin önemine dikkat çekti.

 

Ünver, “30 Mart’ta gelin Sakarya’yı bu mahkûmiyetten hep birlikte kurtaralım, AKP’yi Sakarya’da sandığa gömelim. Bütün Sakarya’ya sesleniyorum. Anneler-babalar, genç kardeşlerimiz gelin bu harekete sahip çıkın. Biz kimsenin yüzünü yere eğmeyiz. Hiçbir sözümüzün altında kalmayız” dedi. Soru-cevap şeklinde devam eden toplantının ardından Arifiye temasları sona erdi.