Hendek Vadi Emlak
Kaynarca’da esnaf ve köylülerle buluşan MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, ilçe köylerinin su ve alt yapı sorunlarına çözüm sözü verirken Kaynarca Sahili ve Longoz hakkında, “Bu iki ayrı nimet ilçemizin ve şehrimizin turizm değerini arttıracak ve kazanç sağlayacak şekilde hazırladığımız projelerimizle biz göreve hazırız diyoruz” dedi. 

 

LAHANA PAZARI

MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, seçim çalışmalarına Kaynarca İlçesinde devam etti. Kaynarca İlçe Başkanı Niyazi Gökhan, Kaynarca Belediye Başkan adayı Mustafa Boğaz ve kalabalık bir partili grubu tarafından ilçe girişinde karşılanan Orhan Ünver, ilk olarak lahana pazarını ziyaret etti. Burada üreticiler ve tüccarlarla görüşen Ünver, uzun süre sohbet etti. Çiftçinin ürünlerinin para etmemesi gibi sorunlarla karşılaşan Ünver, Üretici Birlikleri projesinden bahsetti. Bu proje sayesinde hem üreticinin, hem tüccarın hem de şehrin kazanacağına vurgu yaptı. Üretici Birlikleri projesi çiftçinin ve tüccarın büyük beğenisini toplandı.

COŞKULU AÇILIŞ

Ardından ilçe merkezinde bulunan esnafları ve vatandaşları ziyaret eden Ünver ve beraberindekiler sırasıyla Kaynarca Ziraat Odası ve Kaynarca Muhtarlar Derneğini ziyaret etti. İki ziyarette karşılıklı yürütülen fikir alışverişinin ardından MHP heyeti daha sonra Kaynarca İlçesi MHP Seçmen İletişim Merkezinin (SİM) açılışını gerçekleştirildi. Açılışa İl Başkanı Levent Bülbül ve diğer ilçe belediye başkan adayları da katıldı. SİM açılışında konuşan Orhan Ünver, her ilçeyi gezdiklerini anlatarak, “Temaslarımız kapsamında bugün 10.ilçe gezimizi yapıyoruz. Gittiğimiz her yerde MHP’ye bir hasret olduğunu, MHP’nin umut olduğunu görüyoruz” dedi.

MHP UMUT OLDU

İl Başkanı Levent Bülbül’ün de kısa bir konuşma yapmasının ardından seçmen iletişim merkezi kurdelenin kesilmesiyle açıldı. Açılışın tamamlanmasının ardından Orhan Ünver ve seçim ekibi Kaynarca Sanayi sitesini gezdi. Geziler akşam yapılan köy ziyaretleriyle devam ederken, Ünver ve Mustafa Boğaz, Turnalı Köyü ve Büyük Yanık köyünde vatandaşlarla bir araya geldi. Bölgenin yaşadığı sorunları dinleyen Ünver, gittiği iki köyde de büyük ilgi ve misafirperverlikle karşılandı. Köylülerle tek tek el sıkışan Ünver, kısa birer konuşma yaparak sohbet etti.

ALT YAPI VE SU SİTEMİ

30 Marta kadar bıkmadan, yorulmadan çalışacaklarını anlatan Ünver, “Asıl işimiz 30 Marttan sonra başlayacak. Allahın izniyle temiz yüreklerden, çalışkan kadrolardan oluşan MHP iş başına gelecektir” dedi. Kaynarca’nın halen su ve alt yapı sorunları bulunduğuna dair sitemlerle karşılaşan Ünver, “ Bu sorunların dile dolanması, sorun olarak algılanması bile yanlış. Sen nasıl belediyesin? Su, alt yapı, yol bunlar senin asıl işin. Rutin işin hatta.  Biz bunların hepsini hallederiz çözeriz. Bize güvenin destek verin yeter. Sizi mahcup etmeyiz” dedi.

SAHİL VE LONGOZ PROJESİ

Kaynarca sahilleri ve Acarlar Longozuna dikkat çeken Ünver, “Bu bölgede iki ayrı nimet bulunuyor. Sahilimiz ve longozumuz il genelinde değer bulmadığı gibi hangi ilçe sınırımızda bulunuyorsa o bölgeye de bir fayda sağlayacak düzenlemeler yapılmıyor. Sadece şehri yönetenler longoz başında poz verip, iki süslü kelime ile göz boyuyorlar. Sahil ve longozumuzla alakalı olarak ilçemize, şehrimize ve hatta ülkemize kazandıracak, değer katacak, turizm değerini arttıracak projemiz var” dedi.