Hendek İnşaat Tadilat
Sakarya Muhtarlar Derneğinin hayırlı olsun ziyaretinde konuşan MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, Sakarya’yı muhtarlarla geleceğe hazırlayacaklarını söyleyerek, Sapanca gölü başta olmak üzere birçok konuda açıklama yaptı. Ünver, “Sakarya’da değişim, güvenli bir gelişimi beraberinde getirecektir” dedi.

 

Ünver, hafif raylı projesini de muhtarlarla paylaşarak, “ Yenikent-Adapazarı-Serdivan-Erenler-1.OSB-Akyazı-2.OSB ve Hendek hafif raylı sistemle bu ilçelerimizi birbirine bağlayacağız ve bir bütün olacaklar. Bu hayal değil” dedi.

HAYIRLI OLSUNA GELDİLER
Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem, Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda muhtar MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver'i ziyaret ettiler. Yönetim Kurulu ve tüm muhtarlar adına konuşarak ziyaretleriyle ilgili bilgiler veren Başkan Erdal Erdem, “30 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Sayın Orhan Ünver'in adaylığını kutlamak için buradayız. Sayın Ünver'in adaylığının Sakarya’mıza ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Çıktığınız bu yolda Allah yardımcınız olsun' dedi.

MUHTARLAR DERNEĞİ
Derneğin çalışmaları hakkında bilgi veren Erdem, dernek olarak 4 ilçeyi temsil ettiklerini vurgulayarak, Büyükşehir yasası hakkında konuştu. Erdem köylerin mahalle statüsüne geçiş süreci hakkında sıkıntılar olduğunu söyleyerek, köylerde imar ve su konusunda sorunların olduğunu ifade etti. Muhtarların hür iradesiyle aday olduğunu söyleyen Erdem, “Muhtarlar demokrasinin mihenk taşıdır. Muhtarların belediye meclis üyesi olması gerekir. Bunu hep ifade ediyoruz. Yerinde yönetimin en güzel örneği bu olacaktır” dedi.

 

HER SORUNA ÇÖZÜM

Erdem, “Taş ocakları, doğalgaz çevrim santrali, her 17 Ağustos'ta deprem şehitlerimizi anmak ve Sapanca gölü olmak Sakarya ile ilgili ne varsa biz hep ordayız olmaya da devam edeceğiz.Yaşabilir bir Sakarya için çorbada tuzumuz bulunuyorsa bunun mutluluğu bize yetiyor' dedi. Orhan Ünver ise muhtarların nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ederek sözlerine başladı. Ünver, “Sakarya Muhtarlar Derneğinin bizleri ziyaret etmesi bizim için çok önemli. Muhtarlarımızı çok önemsiyoruz” dedi. Ünver şehrin tüm bölgelerinde öncelikli sorunları belirlediklerini anlatarak, projeleri hakkında bilgiler verdi.

MUHTARLARA ÖVGÜ
Ünver, Sakarya'nın eksikliklerini çok iyi bildiklerini söyleyerek, 'Muhtarlarımızı Sakarya'nın önemli sorunlarıyla hep ilgilenmiştir Bunları yakından takip ediyorum' dedi. Sakarya Muhtarlar Derneğinin önemli çalışmalarının olduğunu söyleyen Ünver, ' Biz belediye yi muhtarlarımızla yöneteceğiz. Bunu bir iş adamı ve tüccar seneti olarak kabul edin. Her muhtarımız bizim ilgi alanımızdadır. Taraklı'nın Kocaali'nin bir mahallesinde muhtarlarımız en büyük yardımcımız olacaktır. Bu sorunları sıkıntıları muhtarlarımızdan en iyi kimse bilmez. Allah bize Büyükşehir Belediyesi kazanmayı nasip ederse hep birlikte Sakaryamıza çok güzel hizmetler vereceğiz' dedi.