Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Belediyesi tarafından Uludere Çayı üzerinde yapılan Uludere Rekreasyon Projesi kapsamında derenin üzerine restoran inşa ediliyor.

 

Belli bölümlerinde kot düşüklüğü yapılarak 140 cmye varan doğal havuzlar oluşturulan ve üzerinde Sakarya Köprüsü, Boğaz Köprüsü, Aşıklar Köprüsü başta olmak üzere değişik özellikte köprüler ve kayık gezinti alanı yapılan rekreasyon çalışmasında, balık restoran olarak tasarlanan köprünün yapımına başlandı.

 

Yapılan restoranın içerisinde, 250 metre kare restoran, mutfak, bay bayan wc, iki adet çıkış merdiveni ve engelli merdiveni yapılacak. Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, dere içerisinde geçen Hendek Uludere Çayı’nın rekreasyon çalışmasının büyük bir titizlikle yapıldıktan sonra bölgenin cazibe merkezi haline geldiğini söyleyerek, “Dere kenarında yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve fitnes parklar yapmamızın ardından dere kenarındaki evlerin güzelleştirilmesi ile ilgili de bir süredir çalışmamız devam ediyordu. Projemizin içinde yer alan restoran köprünün yapımına da başladık. Farklı bir mimarisi olacak olan restoran köprümüzü kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz.” Dedi.